Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Legislativa Sociální reforma - články Odpověď pana Hrebenara (BL)

Odpověď pana Hrebenara (BL)

P Pane ministře Drábku, nejsme lovnou zvěří a nenecháme se zahnat do rohu - (Jiří Hrebenar, Britské listy) - Vážený pane ministře práce a sociálních věcí, svou reakcí na můj otevřený dopis ze dne 28.3.2011 jste mě ani v nejmenším nepřekvapil. Nečekal jsem od Vás žádnou jinou odpověď. Nevím, proč tvrdíte nepravdu, mám důkaz o tom, že jsem Vám můj otevřený dopis zaslal. Vaše paní sekretářka mi potvrdila převzetí této zprávy a zároveň mi napsala, že můj otevřený dopis předá do Vašich rukou.
Jako důkaz přikládám snímek onoho mailu zaslaného Vaší paní sekretářkou:
Nelíbí se mi ani trochu, když jako ministr této vlády tvrdíte nepravdu tak, jak se Vám to hodí. Buď říkala nepravdu paní sekretářka ministra Borkovcová, nebo nyní říkáte nepravdu Vy. Jiná další volba tady není. Ostatně MPSV se tak trochu poslední dobou mění v ministerstvo lží. Stačí se podívat na vystupování Vašich náměstků i Vás samotného. Ze zdravotně postižených se snažíte dělat lháře a podvodníky, které je nutné regulovat. Proto abyste získal podporu ve svých zákonech, tak účelově lžete.

Hlavou se mi míhají okamžiky z historie, ve které jakékoli omezování lidských práv a svobod začínalo od zdravotně postižených. Nemohu souhlasit s Vaším postojem. Sám víte, že nové zákony odporují ústavnímu pořádku České republiky, odporují Úmluvě OSN o právech zdravotně postižených a dalším vnitrostátním předpisům. Nedávno jsem o tomto napsal 58052 článek . Konkrétně Vaše návrhy odporují těmto článkům Listiny základních práv a svobod: články 7, 10, 12. Také odporují Úmluvě OSN o právech osob se zdravotním postižením. Zde jste v kolizi s články 12 a 19.

Měl bych na Vás, pane ministře, dotaz: „Jak může člen Vlády ČR propagovat zákony potlačující základní lidská práva? Jak vůbec může prosazovat něco co je protiústavní? Toto mi opravdu rozum nebere“.

Pane ministře, moje představa není pokřivená. Především jsem také zdravotně postižený a vím jak to chodí. Vámi podávané návrhy jsou likvidačními. Podané zákony jsou amatérskou tvorbou , ve které chybí spoustu věcí. Jak jste si jistý s tím, že Sociální karta nebude stát 5 miliard? Vždyť Vaše ministerstvo o tom nic neví, domnívá se, dohaduje. Ministerstvo financí Vám tento postoj vyčítá a samo vyčíslilo náklady na 5.3 miliardy korun. Všechna ministerstva Vám doporučují předělání, dopracování a doplnění slepých bodů.

Pokud maminkám pečujícím o zdravotně postižené seberete jejich peníze, tak lidé skončí v ústavech. Podmínka procentuálního podílu na pořízení kompenzační pomůcky vyřazuje velkou většinu zdravotně postižených z běžného života. Vím, chcete šetřit a to i na úkor nás handicapovaných. Myslíte si, že jsme natolik hloupými a Vaše záměry neodhalíme. Novým způsobem příspěvku na péči znemožňujete sousedskou výpomoc. Zvyšujete administrativní zátěž, nutíte lidi vlastnit bankovní účty. Proč má být na Sociální kartě diagnóza, proč se neuchýlíte k Evropské kartě ?

Ano mé výtky jsou možná osobnější, ale ony ani jiné být nemohou. Váš recept řešení se bude týkat také mě. Jsem vážně nemocný a nemohu pracovat, jsem tedy závislý na pomoci státu a nechci být státem považován za podřadnějšího občana. Jsem stejným občanem jako jste Vy pane ministře.

Co je toto za vládu? Opírá svou moc o nás chudé a nemocné. Nelíbí se mi propagace asociálna. Pravděpodobně, pane ministře neznáte, své zákony. Sám z jednání u kulatých stolů jste uvedl, že si handicapovaní budou moci u příspěvku na mobilitu vybrat jednorázové plnění (vyberou si dávku za 5 let najednou) pro pořízení auta nebo si mohou nechat vyplácet měsíční dávku. Pokud totiž vynásobíte (200 Kč x 12 měsíců) x 5 let =12 000 Kč , odtud ta částka. Tedy, pane ministře, máte tituly, předpokládal bych, že takto triviální počty zvládnete. Vycházím pouze ze znění vašich zákonů a vysvětlení u kulatých stolů. Nic víc nic míň. Nebo snad chcete tvrdit, že příspěvek na pořízení auta dostanou jen ti, kdo budou pobírat 1000 korun měsíčně? Sami uvádíte, že tuto vyšší částku příspěvku na mobilitu bude pobírat pouze 20 % lidí.

Vámi navrhované zákony jsou ostudou tohoto státu a národa. Ujišťuji Vás, pane ministře, že nejsme lovnou zvěří a nenecháme se zahnat do rohu. Vašim návrhům se budeme bránit všemi demokraticky dostupnými prostředky, a pokud Vaše šílené návrhy projdou, tak se tím skutečně budou zabývat ústavní experti, a to buď u nás v České republice, nebo v zahraničí u mezinárodních soudních tribunálů. Vaše kroky sleduje i svět, já i řada zdravotně postižených se rádi postaráme o to, aby se patřičná místa v EU i OSN dostatečně vše dozvěděla a zasáhla.

Přestaňte už účelově lhát. Pokud nazýváte upozorňování na chyby ve Vašich návrzích zákonů a zveřejňování rozhodnutí u kulatých stolů MPSV za štvavé články, tak prosím odstupte ze svého postu ministra práce a sociálních věcí. V tomto případě si nectíte občanů ČR a nemáte ve veřejné funkci co pohledávat.

Svou činností ničíte zaměstnávání zdravotně postižených a směřujete handicapované do chladné náruče chudoby a beznaděje. To, co funguje, ničíte a směřujete ke komercializaci sociálních služeb. Veškeré Vaše kroky směřují k přesunu zdravotně postižených do jejich domovů, odkud se bez svých kompenzačních pomůcek nemohou dostat.

Vámi podané zákony jsou natolik špatné, že je nelze jednotlivě připomínkovat a je nutné všechno kompletně předělat. Skutečně bych chtěl vědět, proč tolik spěcháte. Dvacet dnů na připomínkové řízení u tak zpackaného návrhu zákonů je opravdu šibeniční termín, co tímto chcete dokázat? Opravdu chcete být označovaný jako ministr, který vrátil handicapované do stavu před rokem 1989?

Věřím, že přehodnotíte své návrhy zákonů a stáhnete.je.

S pozdravem

Jiří Hrebenar, občan České republiky


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P6265904
konf-bez-barier02
img_3726
okolo-msk2011-205
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.