Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Z kultury

Z kultury

Unikátní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě

Většina historických památek a domů starého Mostu byla koncem minulého století zbourána kvůli těžbě ložiska sta milionů tun uhlí, jež se pod královským městem nacházelo. Z velkých staveb byl zachráněn pouze vzácný gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie z první poloviny 13. století, který byl v roce 1975 díky důmyslnému plánu přemístěn po kolejích o 841 metrů dál k baroknímu špitálu s kostelem sv. Ducha.

Celý článek...

 

První výstava buddhistického umění u nás

Národní galerie Praha ve spolupráci s Museum Rietberg Zürich poprvé uceleně seznamuje s historií buddhistického umění. Ve Valdštejnské jízdárně v Praze lze do 24. dubna 2022 obdivovat jedinečná umělecká díla zpodobňující Buddhu, jeho život, nauku, další šiřitele i proslulé mudrce, arhaty a světce.

Celý článek...

 

Toyen – Snící rebelka

Ve Valdštejnské jízdárně lze od 9. dubna do 15. srpna 2021 shlédnout unikátní výstavu Národní galerie, kterou pořádá ve spolupráci s Hamburger Kunsthalle a Musée d'Art Moderne de ParisPraha pod názvem Toyen – Snící rebelka. Představuje soubornou prezentaci výrazné a osobité tvorby proslulé umělkyně v proměnách životních etap.

Celý článek...

 

Šímova Cesta k Vysoké hře

Národní galerie Praha prezentuje ve Valdštejnské jízdárně pozoruhodné dílo velkého umělce Josefa Šímy (1891–1971). Souhrnná výstava nazvaná podle proslulé francouzské skupiny Cesta k Vysoké hře „…ukazuje, nakolik byla jeho účast na tomto dobrodružství jedním z klíčových impulzů pro jeho tvorbu. V krátkém období 1929–1931 se Šíma stal hlavním výtvarníkem skupiny a ostatní členové – básníci se zabývali interpretací jeho tvorby,“ vysvětluje kurátorka Anna Pravdová.

Celý článek...

 

Kouzelný svět na kolejích - Výstava kreslíře s poruchou autistického spektra (TZ)

Výstava s tématem historické dopravní techniky od kreslíře Lorenza, který má diagnostikovaný Aspergerův syndrom, je k vidění od 5. března v kavárně Bílá vrána, Ve Smečkách 5 na Praze 1, kde pracují lidé s mentálním postižením. Výstava je součástí projektu Momentální scéna, který podporuje umělecké aktivity lidí se zdravotním postižením a dává prostor těm, kteří tento projekt chtějí podpořit. Výstava bude k vidění do konce dubna zcela zdarma.

Celý článek...

 
Více článků...
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

narozky2
p1140806
p1140766
IMG_1214
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.