Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč

Den poté

Norman et al. (2021) zjišťovali, jak se změnila schopnost řídit motorové vozidlo po účasti na čtyřdenním hudebním festivalu, kde zkoumané osoby pily alkohol. Autoři zjistili, že schopnost řídit motorové vozidlo byla podstatně zhoršena, i když se hladina alkoholu přiblížila nule. To je v souladu s předchozími studiemi, (např. Gunn et al. 2018, Verster 2014), které také konstatovaly zhoršenou schopnost řídit motorové vozidlo při kocovině.

Celý článek...

 

Jablko nepadá daleko od stromu, nebo ano?

Důležitý prvek v prevenci návykových problémů u dětí a dospívajících

Smit et al. (2022) zjistili ve tři roky trvající prospektivní studii, že děti ve věku 10 až 13 let pily alkoholické nápoje častěji, jestliže rodiče pili v jejich přítomnosti alkohol. To se u dětí týkalo prostého pití alkoholu i pití v tazích. Autoři došli k těmto závěrům, i když brali v úvahu vliv vrstevníků a „nejlepšího přítele nebo přítelkyně“. Za určitou slabinu této studie lze považovat okolnost, že nezjišťovala stupeň intoxikace alkoholem rodičů a to, zda bylo pití rodičů provázeno verbální nebo fyzickou agresí.

Celý článek...

 

Příbuzní pana Darcyho

Elizabeth Astonová
Leda 2022, 336 s.


Venkovský duchovní pan Collins, muž s poněkud méně obratným myšlením, se před lety ucházel o Elizabeth Bennetovou, ale když byl odmítnut, oženil se s její přítelkyní Charlottou, které nevadila jeho pompéznost a nevelká nápaditost. Collins se nyní stal biskupem v Riponu a s Charlottou mají dvě dcery na vdávání.

Celý článek...

 

Nick. Velký Gatsby: co mu předcházelo

Michael Farris Smith
Leda 2021, 440 s.

"NICK" podává výrazný, procítěný portrét člověka, kterého osud vychýlil z rovnováhy a zbavil pevného ukotvení – a jenž se vší silou snaží navázat přetrženou nit svého života. Báječný román! – New York Times

Celý článek...

 

Zákony profesora Parkinsona

Cyril Northcote Parkinson
Jízlivé nesmysly byrokracie
Leda 2022, 272 s.

Účetnictví státu je nesystematické, nevědecké, zbytečně složité a předkládané tak, aby se fakta zatajila, nebo dokonce zfalšovala. Místo aby byly přehlednější, jsou tyto účty čím dál složitější a nejasnější a položky, o které v nich jde, jsou rozsáhlejší a nesrozumitelnější. Neodpovídají skutečnosti a neodpovídají ani sobě navzájem.

Celý článek...

 

Odysseia

Homér
Leda 2021, 448 s.


Odysseia navazuje na předchozí Homérův epos Ilias. Ithacký král Odysseus se zde vrací z trojské války domů, po cestě však rozhněvá boha Poseidona, který mu pak strojí nejrůznější překážky a útrapy, takže plavba zpět se protáhne na mnoho let.

Celý článek...

 

Ilias

Homér
Leda 2021, 560 s.

Velkolepý antický epos Ilias, líčící obléhání Tróje, začíná ve vojsku stiženém morovou nákazou. Výpravnou epickou báseň o šestnácti tisících verších z 8. století př. n. l. dějově sjednocuje téma Achilleovy urážky a jeho hněvu, znovu a znovu však k nám z děje proniká tragicky sžíravý pocit lidské smrtelnosti.

Celý článek...

 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

v-dolina2011-20
P6265920
22_zahajeni_2609-135...
16
Joomla extensions by Siteground Hosting
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.