Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Legislativa Sociální reforma - články

Informace č.: 63 - 2013 (NRZP)

Vážení přátelé, Poslanecká sněmovna schválila návrh zákona, kterým se mění zákon č. 108/2006 Sb., o sociálních službách a zákon, kterým se mění zákon č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením – tisk 1058.

Celý článek...

 

Schválení návrhu zákona, kterým se ruší sKarty (NRZP)

Vážení přátelé, asi už víte z médií, že Poslanecká sněmovna včera schválila návrh senátního zákona, kterým se ruší Karty sociálních systémů, tzv. sKarty. Po více jak ročním úsilí se nám podařilo dosáhnout zrušení projektu, který nás nutil povinně mít bankovní konta u České spořitelny, svěřovat osobní údaje různým komerčním subjektům a vytvářel pro nás obtížné prostředí, protože bankomaty jsou velmi často nepřístupné.

Celý článek...

 

Informace č.: 53 - 2013 (NRZP)

Vážení přátelé, opět se Vám ozývám ve věci sKarty, i když jsme mysleli, že už je sKarta mrtvý projekt. Dnes na jednání Poslanecké sněmovny byl projednáván ve druhém čtení senátní návrh zákona, kterým se rušily sKarty.

Celý článek...

 

Návrh změny zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením (NRZP)

Vážení přátelé, posílám Vám návrh zákona, kterým se mění zákon č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením a o změně souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 108/2006 Sb., o sociálních službách ve znění pozdějších předpisů, zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti ve znění pozdějších předpisů. Tento zákon bude projednáván v prvním čtení na schůzi Poslanecké sněmovny, která začíná v druhé polovině března 2013.

Celý článek...

 

Chceme kvalitní zdravotnictví (NRZP)

Vážení přátelé, Česká lékařská komora se rozhodla uspořádat petici občanů ČR za zachování fungujícího zdravotnictví s názvem „Chceme kvalitní zdravotnictví“. Účastnil jsem se tiskové konference k tomuto tématu. NRZP ČR a řada dalších organizací, sdružených v krizovém štábu, podporují tuto petici. V přílohách Vám posílám vlastní petici, petiční archy a také 14. důvodů, proč je nutné, aby občané ČR byli aktivní.

Celý článek...

 
Více článků...
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

PA062160
rovna_prava_pro_vsec...
v-dolina2010-22
IMG_0125
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.