Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
O zdraví Žijte zdravě!

Žijte zdravě!

Makové mléko

Věděli jste, že existuje makové mléko, které dodá tělu vápník a pomůže s překyselením? Mák vždy symbolizoval spánek. Mléko z něj vytvořené zase přivolává podle lidových pověstí krásné sny. Ale pozor, nezaměňovat makové mléko za odvar z makovic! Ten se totiž dřív opravdu používal jako uspávací prostředek, ostatně účinky opia jsou obecně známé.

Celý článek...

 

Dá se v létě hubnout?

Spousta lidí má plány, že hned jak se zlepší počasí a bude teplo, vyběhne do parků, nasedne na kola a hubnutí půjde samo. Kila, co se drží i do prázdnin, pak přes období léta určitě půjdou dolů. Plány jsou tak krásné, ale věřte nevěřte, prázdniny bych hodnotila jako nejrizikovější období pro nabírání kil navíc. Proč tomu tak je a jak se vyvarovat přibírání na váze se dočtete.

Celý článek...

 

Zázvor pravý

Aktivizuje srdečně-cévní systém, snižuje hladinu cholesterolu a pomáhá při zažívacích a žaludečních potížích. Je účinný i při nachlazení. Předmětem použití je oddenek, a to buď v čerstvém stavu, nebo sušený a umletý na prášek.

Celý článek...

 

Recepty zdravé výživy: shazujeme nejen kabáty (Dobromysl.cz)

Tak konečně dorazilo jaro a s tím měníme i šatník. A ouha, nesrazil se nám? Je pravda, že zimní období s chladným a krátkým dnem přispívá k přibírání hmotnosti, a také k únavě. Většina z nás zlenivěla o trochu více než obvykle a teprve shození kabátů nás nabádá i ke shození nějakého kila. Jak na to? Určitě ne rychlou dietou. Bohužel přetrvává představa, že rychle zhubnout, a pak si váhu udržet, je možné.

Celý článek...

 

Recepty zdravé výživy: jak si udržet chutě pod kontrolou? (Dobromysl.cz)

Jaro již zvolna klepe na dveře, za chvilku odhodíme kabáty a ouha, není nám jarní oblečení trochu těsné? Vánoce a masopust jsou za námi, dle křesťanských tradic se nyní nacházíme v období 40- denního půstu před Velikonocemi. Zajímavé je, že svátky slavíme se vším všudy rádi, období odlehčení jídelníčku a jakýchkoliv omezení už přenecháváme raději druhým, to se už do naší „moderní“ doby nehodí.

Celý článek...

 

Draslík posiluje nervy a svalové buňky, pomůže hořká čokoláda i mandle (Ordinace.cz)

Pro správnou funkci nervů a svalových vláken, včetně srdečních svalových buněk, potřebuje tělo draslík. Při ledvinových potížích, průjmech, zvracení, nadměrném pocení, při komplikacích diabetu, užívání léků k vyprazdňování či k odvodnění se ale jeho hladina snižuje.

Celý článek...

 

Recepty zdravé výživy: jak na nachlazení (Ordinace.cz)

Období chřipek je tu. Můžeme se nějak chránit? Či si pomoci při rozvoji prvních příznaků? Chřipka je virové onemocnění, na ni nám (při nekomplikovaném průběhu) antibiotika nepomohou (komplikace: např. těžké záněty průdušek, plic, středouší u malých dětí, oslabených jedinců a starých lidí). Jaká jídla jíst při onemocnění?

Celý článek...

 
Více článků...
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

cyklomaraton-k24-201...
rakousko2011-16
konf-bez-barier12
img_9258
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.