Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
O zdraví Žijte zdravě! Zázvor pravý

Zázvor pravý

Aktivizuje srdečně-cévní systém, snižuje hladinu cholesterolu a pomáhá při zažívacích a žaludečních potížích. Je účinný i při nachlazení. Předmětem použití je oddenek, a to buď v čerstvém stavu, nebo sušený a umletý na prášek.

Zahřívací zázvorový obklad

Jednu lžičku zázvorového prášku přelijeme šálkem vařící vody a necháme vychladnout do snesitelné teploty. Ve výluhu namočíme obklad a přiložíme jej na šíji či na jiné místo, které potřebujeme zahřát. Po vychladnutí obkladu můžeme proceduru ještě jednou zopakovat.

Zázvorový čaj proti nachlazení

1 lžička strouhaného zázvoru, šťáva z 1 citronu
1 lžíce medu, voda

Halina Kaletová
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

okolo-msk2011-204
IMG_5432
cyklomaraton-k24-201...
16
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.