Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní tipy

Knižní novinky

S Japonskem v srdci: Dobrodružné setkání s duchem Japonska

Martin Vačkář
Euromedia Group – Universum, 2022, 360 s.


Úspěšný scénárista Martin Vačkář (nar. 1947) studoval anglistiku a japanologii na FF UK v Praze a poté na Mezinárodní křesťanské univerzitě v Tokiu absolvoval roční intenzivní výuku japonštiny. Patří k našim předním japanologům a za přínos ke kulturním vztahům mezi Japonskem a Českem obdržel japonský Řád vycházejícího slunce se stříbrnými a zlatými paprsky.

Celý článek...

 

Českem od severu k jihu - Stezka středozemím

Jan Hocek
Euromedia Group – Universum 2022, 184 s.

Sportovně založený Jan Hocek (nar. 1970), vášnivý fotograf, cestovatel a žurnalista, zúročuje nabyté zážitky a zkušenosti v publikacích o úchvatných místech, jež navštívil, k nimž patří i výlety a dálkové stezky v Česku.

Celý článek...

 

Velká kniha o čakrách

Anodea Judith
Grada – Alferia 2022, 304 s.

Anodea Judith (nar. 1952), světově proslulá terapeutka, jež po dvacet pět let praktikuje jógu a somatickou terapii s využitím znalosti funkce systému čaker, je zároveň autorkou oceňovaných publikací, mezi nimiž Velká kniha o čakrách zaujímá přední místo a v novém vydání vychází v nakladatelství Grada.

Celý článek...

 

Bylinky pro každého

Axel Gutjahr
Vše o pěstování, ošetřování a používání bylinek
Grada 2022, 128 s.

Není na světě bylina, aby pro něco nebyla, jak se můžeme přesvědčit v přitažlivě zpracované populárně naučné knize zkušeného znalce přírody Axela Gutjahra (nar. 1959) z východního Durynska.

Celý článek...

 

Když je vše řečeno

Anne Griffin
Dybbuk 2021, 232 s.

Anne Griffin (nar. 1969) z irského Dublinu je oceňovanou spisovatelkou, jejíž úspěšný knižní debut Když je vše řečeno byl jako objev roku nominován v roce 2021 na Dublin Literary Award a přeložen do dvaceti jazyků.

Celý článek...

 

Kočka v umění

Agnus Hyland, Caroline Robertsová
Grada 2021, 160 s.

Agnus Hyland, jeden z nejlepších grafických designérů v Británii spolu se svou rodačkou, spisovatelkou Caroline Robertsovou, vydali originální knížku o kočkách, ztvárněných předními světovými malíři. V jejich pojetí jde o lahůdku, která potěší obdivovatele umění i koček samotných.

Celý článek...

 

Povídání Anny Hogenové s Bárou Nesvadbovou

Anna Hogenová
Euromedia Group, edice Universum 2021, 120 s.


Novinářka a spisovatelka Bára Nesvadbová se ptá respektované filozofky, fenomenoložky a profesorky etiky Anny Hogenové na smysl našeho bytí žitého v pravdě.

Celý článek...

 
Více článků...
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

IMG_0975
v-dolina2010-10
krajsky-odborn13
m-r-polsko2011-07
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.