Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Z kultury Naše cesty (potkají se a rozchází) (TZ)

Naše cesty (potkají se a rozchází) (TZ)

K avárna Bílá Vrána (www.kavarnabilavrana.cz) zve na výstavu „Naše cesty (potkají se a rozchází)“, která vznikla v rámci volnočasových aktivit „Terapie fotografováním“ a „Arteterapie“ klientů Sdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně, z.s. (SDMO).

Výstava byla zahájena 31. října v kavárně Bílá vrána, která je sociálním podnikem Ve Smečkách 5 na Praze 1, kde pracují lidé s mentálním postižením. Výstava je součástí projektu Momentální scéna, který podporuje právě zaměstnávání lidí s postižením. Výstava bude v kavárně k vidění do 22. listopadu 2018 od pondělí do pátku vždy od 10:00 do 20:00 hodin zcela zdarma.

Terapie fotografováním je zatím poměrně netradičním nástrojem, jehož pomocí mohou kreativní terapeutické přístupy čerpat z výhod moderních multimediálních technologií a zároveň zůstat blízké sebevyjádření každého jednotlivce. Fotografie se stává jazykem, jímž zachycujeme naše vidění a prostřednictvím nějž jej můžeme sdílet s ostatními a podělit se tak o část svého originálního prostoru – vnímání věcí a dějů kolem nás. Společně s těmito prožitky jsme po celou dobu trvání této aktivity mohli sledovat, jak každý její účastník stále stoupá po pomyslných schodech samotných fotografických
dovedností.

V rámci sezení „Arteterapie“ samotný výtvarný projev obohacujeme přesahem do emočních, psychických a vztahových kontextů. Díla jsou zaměřena na emoční odreagování a prožitek z kreativního procesu. Kromě vizuálního produktu Vám nabízí i kousek nitra autora – jeho prožitky, myšlenky, emoce, záznam jeho gest.

Výstava nabízí určitá témata, která ztvárnil každý z autorů svým originálním způsobem. Díla jsou zhmotněna barevnými provázky, kdy každá barva patří jednomu autorovi. Provázky znázorňují práci autora v čase a ve vztahu ke skupině.

Co je DMO?

Dětská mozková obrna (DMO) je dlouhodobé neprogresivní postižení hybnosti a postury způsobené poškozením vyvíjejícího se mozku v prenatálním, perinatálním a časném postnatálním období.

Co je SDMO?

Služby SDMO se vyznačují úsilím o integrování osob s DMO do života. Ucelený a individuální přístup je základním principem SDMO, uplatňovaným v každé poskytované službě. Odpovídá holismu, tedy jednomu z klíčových principů Evropské unie, jako způsobu, který respektuje celkové potřeby člověka spíše, než jejich organizační zajišťování. Pro naši praxi spočívá tento princip ve spojování aktivit a v posuzování jejich kvality očima jejich příjemce anebo jeho nejbližších.

Co je to POHODA?

POHODA o.p.s. je nezisková organizace, která poskytováním sociálních služeb podporuje normální, důstojný život lidí s postižením. POHODA je zřizovatelem sociálního podniku kavárna Bílá Vrána, Ve Smečkách 5, Praha 1 – www.kavarnabilavrana.cz, která zaměstnává lidi s mentálním postižením. Mezi další služby POHODA o.p.s. patří chráněné bydlení, denní stacionář a osobní asistence.

Pro více informací prosím kontaktujte:
Bára Kiliesová
POHODA o.p. s., Roškotova 6, Praha 4
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení povolte JavaScript
Tel.: 777 913 484


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

v-dolina2011-03
12-opava-jakartovice
v-dolina2010-03
rovna_prava_pro_vsec...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.