Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Legislativa Sociální reforma - články Bělobrádek podporuje protest

Bělobrádek podporuje protest

P Předseda Bělobrádek podporuje protest lidí se zdravotním postižením - Klimkovice: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek podporuje dnešní protestní shromáždění Národní rady osob se zdravotním postižením před budovou MPSV v Praze. Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek podle předsedy KDU-ČSL navrhuje nekoncepční opatření a chce ušetřit na těch, kteří se těžko brání a bez vlastního zavinění jen obtížně shánějí možnost, jak se uživit.
Pavel Bělobrádek upozorňuje, že zaměstnanost osob se zdravotním postižením nelze posuzovat pouze prizmatem konkurence na trhu: „Za příznačné považuji, že pan ministr ve svých vyjádřeních důsledně používá výraz ‚výhoda’, když hovoří o opatřeních, která lidem s postižením umožňují alespoň trochu důstojně žít. Pokud ministr Drábek považuje možnost práce zdravotně a tělesně postižených za netržní, pak má pravdu. Pomoc v této oblasti je netržní, ale je správná.“

KDU-ČSL usiluje o to, aby v naší společnosti byly samozřejmostí také standardy, které lidem s postižením umožní důstojný život. Šetření na této skupině lidí je přípustné až poté, co jsou vyčerpány všechny ostatní možnosti. „Šetřit na lidech s postižením předtím, než se vláda pokusí zdanit hazard je ostudné. Navrhovaná opatření jsou asociální. Nemluvím do větru, sám jsem bez vlastního zavinění vážně nemocný a mám tedy s touto problematikou osobní zkušenost. Nesmíme vidět za tímto problémem čísla, ale člověka. Kdybych nebyl v současnosti sám na léčení kvůli svému zdravotnímu postižení, akci bych podpořil osobně,“ dodal Bělobrádek.


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

konf-bez-barier10
P1090954
img_9253
bezpecnost-na-prejez...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.