Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Legislativa Sociální reforma - články Petice „Ano charitě“ proti novele loterijního zákona

Petice „Ano charitě“ proti novele loterijního zákona

P oslanecká sněmovna Parlamentu ČR projednala dne 20. 9. 2011 vládní návrh zákona o zřízení jednoho inkasního místa. V rámci této novely je navrhováno zrušit stávající systém odvodů části výtěžku z podnikání loterijních firem na veřejně prospěšné účely a nahradit jej speciální loterijní daní.

To znamená, že veškerý zisk z provozování loterijních her půjde do státní kasy, což velice poškodí celý neziskový resort, který byl doposud příjemcem určité části zisku. Byla by tak finančně ochromena kultura, sport, ekologie, charity, nadace, ale také občanská sdružení zaměstnávající zdravotně postižené občany.

Tento zákon vzbuzuje velkou nevoli ze stran neziskových organizací, a také občanů. Proto byl založen petiční výbor NRZP, který sepsal petici „Ano charitě“ na podporu nepřijetí tohoto „likvidačního“ zákona. Petice upozorňuje na to, že neziskové projekty, dobročinné, kulturní, společenské, zdravotní i sportovní akce jsou na prostředcích, které dostávají v rámci odvodů na veřejně prospěšné účely, často přímo existenčně závislé. Pokud zrušení odvodů na veřejně prospěšné účely začne platit, bude to pro řadu organizací a sdružení znamenat okamžitou likvidaci.

Petici podepsalo již zhruba 10 000 občanů! Vzhledem k tomu, že novela loterijního zákona bude v Poslanecké sněmovně opět projednávána až v týdnu od 1. listopadu, rozhodl se petiční výbor prodloužit sběr podpisů pod petici „Ano charitě“ až do 30. října 2011.

Více informací najdete na webových stránkách http://www.anocharite.cz/, kde najdete také text petice a petiční archy ke stažení.

Hana Jendryková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P1100029
IMG_5439
rakousko2011-03
v-dolina2010-11
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.