Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Z kultury Garik Avanesian – Life in Banglades

Garik Avanesian – Life in Banglades

J en posledních pár dnů je ještě k vidění soubor 82 barevných i černobílých fotografií z let 2016-2018, předního fotografa Garika Avanesiana, jehož tvorba byla vyznamenána několika prestižními cenami. Snímky zachycující nelehký úděl milionů lidí v Bangladéši, kteří si zajišťují obživu tvrdou prací například v loděnicích, uhelných dolech nebo při nekonečném vynášení a rozbíjení kamenů na štěrk. Přes bezútěšnost svého osudu ho nesou s důstojností a v jejich očích lze zahlédnout štěstí a vyrovnanost.

Life in Banglades je dalším pokračováním úspěšných výstav, v nichž autor, jehož fascinují osudy lidí celého světa, zachytil unikátními záběry jejich život v tematických souborech Arméni, děti pastvin, Gruzie, Ukrajina, Rusko, Kyrgyzstán, Indie, ale také Toskánsko, nebo citlivě ztvárněné portréty.

Garik Avanesian (nar. 1959 v Baku) žije od roku 1995 v Praze. Je zakladatelem České Federace fotografického umění a pravidelně organizuje mezinárodní setkání fotografů. Je nositelem titulu EFIAP. Zúčastnil se více než tří set fotografických salonů po celém světě.

V ambitu kláštera U Panny Marie Sněžné v Praze 1, můžete navštívit výstavu unikátních fotografií do 8. května. Je otevřena denně od 10 do 18 hodin.


Text a foto: Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

20_zahajeni_2609-125...
65_vylet_2809-1735
priprava2011-06
okolo-msk2011-102
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.