Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Z kultury XcamP Smilovice

XcamP Smilovice

N evelká vesnice v podhůří Beskyd se každoročně v červenci stává hostitelkou týdenního festivalu XcamP. Tento festival má křesťanské zaměření, je pořádán Křesťanským společenstvím,      o. s. XcamP je určen zejména mládeži, nicméně je navštěvován příslušníky všech generací.  

 

Již od pátku jezdím každý den z Třince na XcamP do Smilovic a musím se s Vámi podělit o zážitky, poznání a duchovní úroveň.

Jednoduše protože je velmi dobré, když jsou k sobě lidi loajální a nápomocní.

V neposlední řadě tady jde o vyslyšení našich tužeb a nemalé kapky naděje co ti lidé pomáhají splnit.

Jelikož štěstí v životě nemůžeme hledat v situacích kolem nás, ani v lidech, ale sami v sobě. Buďme proto obezřetní a jednejme dle nejčistšího svědomí, aby se nám dobře žilo.

Můžeme si naříkat, zoufat a stěžovat, ale co z toho? Neměli bychom radši pro společné blaho něco málo vykonat? Nebuďme tedy otroky svého chtíče, ega a pasivity…

Tamější atmosféra dokáže člověka pozvednout vzhůru z prachu země natolik sužovaného zlem tohoto světa.

Jednoduše si musíme připustit, že nás utlačují naše sebestředné tendence, prospěchářství a v neposlední řadě naše vlastní ego. Buďme tedy prosím Vás obezřetní vůči světu i lidem kolem nás. To kde a jak žijeme je naše vizitka.

Chceme-li se mít lépe, tak pro to něco udělejme a buďme rádi už pouze z toho, že žijeme.  Pravé bohatství není skryto ve věcech a slávě, ale právě v lidech a v Bohu.

Nahý se člověk rodí a nahý umírá, často zapomínáme na fakta, která se nás týkají, a přesto si žijeme dle svých hodnot a žebříčků.

Uvědomění si pravého stavu věci a pravdy hodně bolí, nýbrž nastává právě na takových to akcích jako XcamP. Díky za takovéto akce, ale příliš málo společenství prožíváme s druhými běžně přes rok, zda vůbec.

Proč společenství? V nich se zhmotňují naše sny, realizují plány a utužují vztahy pro lepší a pochopitelnější život.

Takže závěrem přeji pořadatelům hodně štěstí a Božího požehnání i pro roky budoucí. Vám, široké veřejnosti přeji, ať si najdete kousek času a navštívíte tuto, nebo podobnou akci, ať víte, co znamená věřit…

Pavel Novotný 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

Olympiada_v_Sizuoka3
socialni-podnik03
konf-bez-barier11
krajske_shromazdeni_...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.