Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Z kultury Výtvarná dílna pro rodiče s dětmi k výstavě Jaroslava Róny (GUKV)

Výtvarná dílna pro rodiče s dětmi k výstavě Jaroslava Róny (GUKV)

P rogram Lenky Tóthové pro děti od 7 let a jejich rodiče (prarodiče) nabídne v neděli 7. září 2014 od 15 hodin v Galerii Umění v Karlových Varech interaktivní komentovanou prohlídku obrazů a plastik Jaroslava Róny a následně bude inspirovat k vlastním tvůrčím činnostem.

Již jen do této neděle máte možnost seznámit se s reprezentativním výběrem z tvorby posledního desetiletí jednoho z nejvýraznějších a nejsvébytnějších umělců současnosti Jaroslava Róny (1957).  Malíř, sochař, literát, člen skupiny Tvrdohlaví, člen komického tria Tros Sketos, herec divadla Sklep, autor a režisér divadelní hry Malý Nezbeda, autor scénických návrhů pro film Amerika, aktér nejoblíbenější znělky MFF uplynulého desetiletí, autor sošky hudebních cen Anděl, tvůrce našich nejpozoruhodnějších sochařských realizací ve veřejném prostoru (např. Pomník Franze Kafky v Praze), znalec literatury a filmu, výtečný vypravěč – to vše je Jaroslav Róna, umělec mnoha poloh a talentů. Zaujmou vás jeho magicky působivé malby, temné obrazy lidské existence inspirované dávnou mytologií, literárními příběhy, autorovými sny i palčivou současností. V galerii se setkáte i s jeho sochařskými díly, nejčastěji figurálního charakteru a vytvořenými v ušlechtilém bronzu. Obrazy i plastiky jsou na první pohled rozpoznatelné a naplněné rónovsky ponurou poetikou, symbolikou, mnohovýznamovostí a občas i odlehčenou nadsázkou. V záplavě konceptuálního umění a nových médií jsou autorovy klasické malby a sochy ctící staré dobré výtvarné řemeslo navíc nadány darem přesvědčivosti. Pokud vás lákají neuvěřitelné příběhy a niterné autorovy vize osobitě ztvárněné výtvarnými prostředky, máte tento týden poslední příležitost ke shlédnutí karlovarské výstavy nazvané Srdce temnoty. Pokud byste Rónovu tvorbu chtěli zpřístupnit svým dětem či vnoučatům, máte možnost se v neděli 7.9.2014 v 15 hodin zúčastnit výtvarné dílny Lenky Tóthové pro děti od 7 let a jejich rodiče (prarodiče). Děti se v jejím rámci seznámí s tvorbou všestranně nadaného a plodného umělce, s jeho mnohostranně zaměřenou uměleckou činností. Aktivní komentovaná prohlídka výstavy přiblíží nejoblíbenější témata Rónovy výtvarné tvorby, děti se hravou formou seznámí s vystavenými díly. Završením programu bude samostatná tvůrčí činnost – děti si zkusí jednoduchými výtvarnými technikami pohrát s autorovými náměty. Pozoruhodná výstava je k vidění od úterý do neděle vždy od 10 do 17 hodin. Vstupné je 50,- Kč.

Lenka Tóthová, GUKV


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

13-opava-jakartovice
02-opava-jakartovice
P5303069
img_9120
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.