Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Z kultury Filmy o pirátech z Karibiku ještě nekončí

Filmy o pirátech z Karibiku ještě nekončí

F ilmy o pirátech obecně nemívají příliš velký úspěch. V případě „Pirátů z Karibiku“ je tomu však jinak. Dokazuje to i skutečnost, že se chystá už pátý film o těchto mořských loupežnících. Fanoušci těchto filmů mají nyní možnost zase je vidět. V nejbližších dnech je totiž bude vysílat televize PRIMA. Již dnes večer se můžete těšit na „Piráty z Karibiku: Prokletí Černé perly.“ Další dva filmy „Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže“ a „Piráti z Karibiku: Na konci světa“ pak budou vysílány vždy ve čtvrtek od 20:15 rovněž na PRIMĚ.

Co se týče pátého dílu výdělečné série, tento film se bude jmenovat „Piráti z Karibiku: Mrtví muži nemluví“. Ze začátku byly sice určité nejasnosti, které se týkaly scénáře a režie, ty už se však vysvětlily. Režie filmu byla nakonec svěřena dvojici režiséru, kteří dokázali, že je schopná vytvořit drama jak se patří i na hladině moře. Jedná se o Nory Joachima Ronninga a Espena Sandberga. Tito dva pánové získali v loňském roce Oscsara za nejlepší zahraniční film. Zajímá vás, jaký film vlastně režisérům vynesl to nejprestižnější a největší ocenění, jaké mohou filmaři dostat? Byl to dobrodružný cestopis Kon-Tiki, který pojednával o výpravě Thora Heyerdahla. Cestopisu vděčí z Oscara a Oscarovi za to, že režírují Nejnovější díl pirátů.

Scénář k filmu „Piráti z Karibiku: Mrtví muži nemluví“ napsal Jeff Nathanson, autor scénáře k třetímu dílu „Mužů v černém“. Děj se bude tentokrát týkat záhady Bermudského trojúhelníku. Ve filmu samozřejmě nebude chybět Johnny Deep. Diváci se také mohou těšit na Geoffrey Rusha, coby kapitána Barbossyho a na Keitha Richardsa. Kytarista skupiny Rolling Stones se opět stane Teguaem, tedy otcem Sparrowa. O Orlandu Bloomovi a Keiře Knightley se bohužel nemluví. Co naděláme. Pro fanoušky Penélope Cruz má ale lepší správu. Herečka se ve filmu objeví, i když se asi nezdrží dlouho. Jak se říká, každá hra potřebuje dámu. Platí to i v případě nového filmu o osudech pirátů z Karibiku. Zmíněnou dámou bude dcera kapitána Barbossova jménem Carina Smyth. Krásná dívka se, jak jinak, zamiluje do Jacka Sparrowa. Lidé v jejím okolí si budou myslet, že je čarodějnice. Ve skutečnosti se však bude jednat o nadšenou astronomku. Není však vyloučeno, že se nějaké ty čarodějnice ve filmu neobjeví.

Někteří z vás jsou už možná zvědaví, která herečka se krásnou Carinou stane. Podle přání studia Disney by to měla být Rebecca Hall. Tato herečka si zahrála například v Allenově filmu „Vicky Christina Barcelona“ titulní roli Vicky. Ve filmu se objeví i Christoph Waltz, držitel Oscara. Ten pracoval v německé televizi na výsluní Tarantino. Natočil film „Hanebný parchanti“. Chtělo se mu zahrát si znovu záporáka. Bude se jednat o ducha kapitána Branda. Zmíněná postava si vzala za cíl, že se za pomoci kapitána Barbossyho pomstí Jacku Sparrowovi. A co je příčinou tohoto záměru? Údajně to, že kvůli Jacka se stal pirátem i Brandův bratr Erik a navíc prý může za jeho smrt. Brand chce získat Trident. Jedná se o magický artefakt nebo možná nějaká oblast, kdo ví. Odpověď na tuto otázku prozradí divákům až samotný film.

Důležité je, že kapitán Teague, tedy otec Jacka Sparrowa má stopu k nalezení magického artefaktu, po kterém zlý duch kapitána Branda pase. Nezbývá než Jackovi a jeho přátelům držet palce, aby se ke zmíněnému předmětu dostali dřív a padoucha předběhli. Jak to všechno dopadne. Jací herci si ve filmu nakonec zahrají? A jaké role jim budou svěřeny? To zatím bohužel není známo. Casting totiž ještě stále trvá. Není také vyloučeno, že i scénář nebude nějak pozměněn. Pokud jde o samotné natáčení, jeho začátek je naplánovaný teprve ke konci tohoto roku.

Místy, ve kterých bude natáčení probíhat, budou opět Portoriko, New Orleans a také nádherná Havaj. Jestli se splní naděje producentů, dočká se film „Piráti z Karibiku: Mrtví muži nemluví“ v létě roku 2016 své premiéry.

Herci i ostatní členové filmového štábu budou mít plné ruce práce. Současně s pátým dílem by se měl totiž točit i šestý díl. Na premiéru šestého filmu si však budou muset diváci počkat nejspíš až do roku 2018.

S každým filmem, ať už by byl o čemkoliv, jsou spojeny nějaké zajímavosti. Ani filmy, jejichž hlavními hrdiny jsou piráti z Karibiku, nejsou výjimkou. Právě o takových zajímavostech, takzvaných perličkách, jak se říká, si nyní řekneme. Kapitánem Jackem Sparrowem se měl podle původního plánu stát Robert De Niro. On však nabídku nepřijal, ba dokonce jí opovrhl. Nevěřil totiž, že první film má nějakou šanci na úspěch. No vidíte, a přece se mýlil. Veškerá tetování, která měl Johnny Deep se ukryly pod maskou. Jediné tetování, které bylo vidět, byl vrabec na ruce, podle kterého byl hrdina pravděpodobně pojmenován. Slovo sparrow znamená totiž vrabec. V prvním filmu sice toto tetování nebylo pravé, avšak později si ho herec skutečně nechal vytetovat. Zmíněný herec často pracuje s režisérem Timem Burtonem. Při Pirátech se také setkali. Režisér tentokrát však nerežíroval, nýbrž se podílel na výtvarných návrzích podoby členů prokleté posádky lodi Bludný Holanďan. Kvůli filmu Domino si Keira Knightley se ostříhala nakrátko. Takže jí nezbývalo nic jiného, než si kvůli „Truhle mrtvého muže“ nechat vlasy zase prodloužit.

Slibuji vám, že se k Pirátům z Karibiku co nevidět ještě vrátíme.

Krystyna Kędziorová


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

85_ruzne_0110-0944
29_zahajeni_2609-163...
krajsky-odborn15
07
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.