Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Vaše příběhy Vjezd do nemocnice sosna

Vjezd do nemocnice sosna

D obrý den. Jsem osoba se sníženou pohyblivostí a jsem držitelem průkazu ZTP. Jako řidič využívám osobní automobil, jako nezbytného pomocníka v přesunech z místa na místo a vzhledem k tomu, že jsem nemocný, jsem nucen navštěvovat i Nemocnici Třinec Sosna. V nemocnici došlo k zásadním opravám, které měly asi být přínosem pro nemocné a hendikepované osoby. Moje zkušenost je ale jiná.

Přijel jsem do Nemocnice osobním automobilem k závoře u vjezdu, kde jsem si z automatu vyzvedl parkovací lístek a vjel do objektu. Závora se za mnou zavřela. Navštívil jsem lékaře a chtěl jsem z nemocnice odjet. Při výjezdu jsem před výjezdovou branou zasunul do automatu parkovací lístek. Automat mi sdělil, že musím zaplatit 30,- Kč za parkování. Na tom by nebylo nic divného, ale skutečnost, že jsem špatně chodící a především jsem držitelem průkazu ZTP, je více než zarážející, vzhledem k tomu, že držitelé průkazu ZTP mají mít ve státních sektorech parkování zdarma. Zatím jsem se nesetkal se státní nemocnicí, která by tohle nedodržovala. Tahle situace mě velmi zarazila, tohle jsem opravdu nečekal. Nešlo o těch 30 Kč, spíše šlo o to, že jsem opravdu nebyl schopen „zaběhnout si“ to zaplatit.

Zůstal jsem stát před závorou a za mnou se tvořila kolona. Přišel za mnou k autu zaměstnanec nemocnice, který byl předpokládám že pověřen jako ochranka parkování v objektu. Slušně jsem mu vysvětlil, že jsem nechodící, předložil jsem mu průkazku ZTP a se 30 Kč v rozevřené dlani jsem ho požádal, jestli by nebyl tak hodný a nezašel mi to zaplatit. Pán mi s opovržením sdělil, že snad není problém zajít těch pár metrů k automatu a na patě se otočil a odkráčel. Co na to říci. Já opravdu nebyl schopen si „těch pár kroků“ zajít pro lístek. Bohužel. Volal jsem dceři, ta dojela a lístek mi zaplatila, ale ten přístup nemocnice mě hodně zarazil.

S pozdravem
Jaromír Witos
Staroměstská 534
Třinec 739 61

Diskuse k článku


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rakousko2011-24
P5303046
img_3726
35_zahajeni_2609-175...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.