Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Vaše příběhy Co vy?

Co vy?

C Cesta je pro nás tím jediným, co nás vede životem a my po ní jdeme stále dál a dál. Zatáčíme, scházíme a stoupáme. Najednou ale zakopneme a spadneme. Dopadli jsme tvrdě, ale zase se zvedneme a jdeme dál.  
Jenže potom upadneme znovu a je mnohem těžší se zvednout a nás napadne, jestli to nemáme vzdát

- něco nám ale říká:

„Nesmíš to vzdát, musíš tou cestou projít.“

- musíme jít dál a dál a podaří se. Jdeme znovu dál a dál, pokračujeme v naší cestě a najednou zase upadneme a zjistíme, že se sami nedokážeme zvednout.

Tak čekáme... a čekáme.

Z ničeho nic se před námi natáhne ruka a pomůže nám vstát a my zjistíme, že celou naši cestu jsme nikdy nebyli sami, že jsme s sebou stále měli nějakého přítele, který nás hlídal a ochraňoval.

Já to měl tak, že nejdříve tím přítelem byli rodiče, poté moji přátele a později Bůh – lásky života. No on tu byl od počátku, ale jen mi lidé si to neuvědomujeme. Všichni mě nechávali poučit z vlastních pádů a vzestupů, ale když viděli, že jsem dopadl příliš tvrdě a nedokážu se sám zvednout, tak mi podali pomocnou ruku. Jdou pořád se mnou po mé cestě životem. A když vidí, že padám, znovu mě zvednou a nenechají spadnout, právě proto, abych se poučil a nedělal pořád tu stejnou chybu.

Stačí jednou škobrtnout a pochopíš, že vrátit se nelze, že musíš dojít až na konec. Za žádný pád se nestyď, poněvadž ať se ti děje cokoliv, vše tě formuje do určitého vztahu. Vztahu, jenž být samotnou gentrifikací (přirozené začleňování do života). Při prvním tvrdém pádu ale zjistíš, že na světě nestojíš sám, a že NIKDY NEBUDEŠ SÁM !!!...

Pavel Novotný

 

  
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P1100027
P5303051
01
P5303049
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.