Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Vaše příběhy Věřím, že uvěříte

Věřím, že uvěříte

N ikdo ani v nejmenším netuší, co nás v životě čeká a nemine. Mnohokrát přemýšlíme nad životem po životě. Čím je člověk starší, tím jsou jeho otázky složitější a hledáme na ně odpovědi. Naši rodinu v loňském roce zasáhla tragická událost, která udeřila jako blesk z čistého nebe. Můj bráška zemřel při autonehodě, kterou zapříčinil opilý a nezodpovědný řidič.

Seděla jsem druhý den odpoledne po té smutné události v obýváku a do hlavy mi přišla myšlenka, abych si oči přikryla dlaní. Učinila jsem tak, otevřela oči do té pomyslné tmy a přede mnou se objevily dva krásné prosvětlené tunely, do kterých mě lákala nějaká zvláštní síla. Vyzařovala z nich nádherně hřejivá energie, přímo otevřená boží náruč. Pak tunely zmizely a před mým zrakem se promítal černobílý film, ve kterém jsme s bráškou pobíhali ve vysoké trávě jako děti. Potom jsem uviděla jezdce na cválajících koních na dostizích.

Tomu druhému úkazu jsem neporozuměla a zeptala se mojí maminky. Její vysvětlení vše objasnilo. Jako malí jsme s rodiči jezdili na dostihy do Hradce Králové a mně se to v běhu let vymazalo z paměti.

Můj bráška Pavel mi přišel říci, co viděl, když umíral. Vždycky říkal, že nejkrásnější léta zažíval, když jsme s mamkou a taťkou jezdili na nedělní výlety. 2. února letošního roku by se dožil 51 let, kdyby se nestalo, co se stalo.

Věřím, že uvěříte, že se s ním setkám, až přijde můj čas a tak mu posílám do nebeských obláčků pozemské sesterské políbení.

Věřte, že s vírou máme naději i v beznaději.

Zdenka Křístková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

p1140734
narozky2
edf-tour-2010-bielsk...
69_vylet_2809-1906
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.