Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Vaše příběhy Naše dovolená

Naše dovolená

K aždým rokem jezdíme na dovolenou, většinou do Chorvatska. Je to krásná země. I když několikrát v roce navštívíme i krásy několika míst v naší zemi. Pokaždé se na dovolenou moc těším. Kdysi jsme jezdili s dětmi, ale teď jak se říká vyletěly z hnízda. Je mi to sice líto, že už děti nemám, jako každá máma u sebe, ale velmi často na tyhle rodinné chvíle vzpomínám. Teď je naše dovolená vždy krásná, ale s dětmi byla vždy o mnoho lepší a také zábavnější. Ale to už jsou jen vzpomínky.

S manželem do Chorvatska jezdíme vždy mimo sezónu a to v červnu, nebo v září. Vyzkoušeli jsme oba dva termíny, ale září se nám zdá vždy lepší. A to už z toho důvodu, že dozrávají na stromech fíky, mandarinky, citróny a další ovoce. A také není až tak přílišné teplo, což nám starším lidem už nedělá tak dobře. Prostě měsíc září je pro nás nejlepší a také využijeme poznávání okolní přírody, která, jak určitě mnoho z nás zná, je přímo úchvatná.

Kdysi jsme jezdili s dětmi do kempu, kde jsem vždy v takovém teple připravovala snídani, oběd i večeři. Mnohokrát to bylo únavné, protože v takovém teple a ještě k tomu před stanem a na horkém vařiči připravovat jídlo. Poté, kdy už děti s námi nejezdily, vybrali jsme si s maželem hotel a to se vším všudy. Bylo to hlavně pohodlné a také jsme se vždy těšili na jídlo, které bylo vždy chutné a také v té době jsem byla ráda, že nemusím zase, jak se říká k plotně a připravovat jídlo.

Ale během času se vše mění a zase jsme začali jezdit do apartmánu. V minulém roce jsme si našli na internetu takový hezký apartmán.

Je to taková malá chaloupka a výhoda je v tom, že nás nikdo neruší, jsme prostě sami. Několikrát nám většinou paní domácí přinesla různé a to její vařené speciality a to jsou hlavně ryby. Vždy skvěle připravené a velice chutné. Naše paní domácí umí skvěle připravovat různá jídla, saláty a další dobroty.

Letos tam jedeme zase a už se s manželem těšíme, až se zase setkáme s našimi blízkými a přívětivými lidmi, u kterých se cítíme dobře.

A hlavní je, že zase uvidíme nádherně modré a čisté moře a odpočineme si od běžných domácích starostí.

Zdenka Křístková
___________________________________ 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

PA062159
50_1soutezni_den_270...
17
okolo-msk2011-101
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.