Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Vaše příběhy Bernardýn

Bernardýn

M ůj kamarád má dceru, která si k Vánocům přála štěně bernardýna. Rodiče odolávali dlouho, ale nakonec štěňátko koupili. Chlupatá slintající koule dostala jméno Ben. Jednou šel kamarád na pracovní pohovor. Proto se dal do gala - vzal si bílou košili, uvázal kravatu, oblékl nový oblek, aby udělal dojem. Když patřičně ustrojen odcházel vstříc důležitému jednání, cestou ještě podrbal ne hlavě Bena, který zbožňoval návštěvy a stejně horlivě je vítal i vyprovázel.

V sídle firmy, kam se přišel ucházet o práci, zamířil kamarád na recepci ohlásit své jméno. Mužně vypadajíci padesátnice ho odkázala na kožený gauč - tam si sedněte a počkejte na asistentku. Celou dobu z něho nespustila oči. Kamarád se usmíval, prohodil něco o počasí, ale matrona za recepcí dál mlčela a přísně si ho měřila.

Za pět minut, které se zdály nekonečné, vyšla z výtahu krásná asistentka. Kamarád se v duchu zaradoval, že to nejhorší už má za sebou, ale vysvobození se nekonalo. Jak se dívka blížila, její úsměv uvadal, až se zcela vytratil. Následujte mě prosím, prohlásila, když došla k němu, a vedla ho k výtahu. Je o tuto práci velký zájem? pokusil se o konverzaci, když stoupali do 3. patra. Ano, výběrové řízení - je takřka rozhodnuto, zmrazila ho slečna.

Kamarád se začal potit. Marně si lámal hlavu, čím se ženám znelíbil. Rozuzlení přišlo po přijímacím pohovoru. Když ze sebe pod tíhou pohrdlivého pohledu atraktivní paní ředitelky vykoktal svůj životopis a trochu nepřesvědčivě pojednal o svých kvalitách, chladně řekla. Vážený pane, v naší firmě si zakládáme nejen na profesionalitě, ale také na klidném pracovním prostředí. Vaše znalosti a zkušenosti jsou ohromující, ale jsme tu převážně ženský kolektiv a já tu ze strany mužů nestrpím žádné sexistické chování. Děkuji vám za váš čas. Ani mu nepodala ruku a ukázala na dveře.

Kamarád byl v šoku, pomalu vstal a naprosto zmaten odcházel. Kde jsou toalety? Zeptal se ještě asistentky a ta ho se štítivým "TS!" poslala na konec chodby. Teprve na oné místnosti před velkým zrcadlem zoufalý kamarád pochopil! Na černém, značkovém novém obleku se přes celý rozkrok jeho kalhot táhla dvaceticentimetrová, mléčně bílá slina psa Bena!

Anna hlisnikovská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

IMG_1024
p1140664
07
PA062161
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.