Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Vaše příběhy Alkohol ubližuje

Alkohol ubližuje

O ndra byl mladý úspěšný muž. Chodil do práce, jezdil rychlým autem a byl zamilovaný do své krásné přítelkyně Kristiny. Prozatím bydlel u svých rodičů, tak mu to totiž vyhovovalo. Jednou odpoledne Ondrovi zavolala Kristina a požádala ho, aby za ní večer přijel. Ondra se na schůzku těšil. Ihned po práci za Kristinou vyrazil ve svém krásném autě.

Kristina Ondru vřele přivítala a za chvíli mu svěřila krásné tajemství. Byla totiž těhotná. Ondra měl z toho velkou radost, vždyť spolu plánovali společnou budoucnost. Nic jim nestálo v cestě, aby mohli založit společnou rodinu a domácnost. A tak prožili společně příjemný večer.

Bohužel, byl to jejich poslední společný večer. Ještě když Ondra nasedal do auta a loučil se s Kristinou, myslel si, že mu leží celý svět u nohou. Když Ondra ujel pár kilometrů, v prudké zatáčce do něj vjelo z protisměru auto. Ondrovo auto bylo prudce odhozené z cesty a narazilo do stromu. Řidič onoho auta byl pod vlivem alkoholu, Ondra střízlivý. Opilému řidiči, který zavinil dopravní nehodu, se nic nestalo. Ale s Ondrou to bylo horší. Z auta ho museli vystříhat až hasiči. Ondra byl v bezvědomí převezený do nemocnice.

Jeho zdravotní stav byl vážný a musel být ihned operovaný. Lékaři Ondrovi život zachránili, ale jeho stav byl pořád vážný, měl totiž poraněnou páteř. Díky sobeckosti a bezohlednosti opilého řidiče se najednou ze zdravého mladého muže stal invalida upoutaný na lůžko. I když lékaři Ondru povzbuzovali, že tento stav se může časem zlepšit, přesto byl Ondra zdrcený. A co teprve, když za ním přijela Kristina a oznámila mu, že se s ním rozchází, protože nechce prožít zbytek svého života s mrzákem. V ten moment se Ondrovi zhroutil celý svět. Vždyť se chtěl ženit a těšit se na miminko! Když Kristina odešla, cítil obrovskou bezmocnost a nemohl proti tomu nic dělat. Jen ležel a po tváři mu tekly slzy.

Pro Ondru byly následující měsíce velmi těžké. Operace, rehabilitace, ale výsledkem bylo, že za rok už nebyl bezvládný ležák, ale dokázal sedět na invalidním vozíku. V té době se již Kristině narodil syn. Kristina mu ho přivezla ukázat. To byl pro Ondru velký podnět, aby se snažil dál alespoň pro svého syna. Za nějaký čas se postavil s pomocí francouzských holí a udělal prví kroky. Ondra strávil ještě hodně času v různých rehabilitačních zařízeních a lázních, než dokázal chodit i bez holí. Nikdy nebude chodit tak, jak zdravý člověk, rovněž má problémy s řečí, častokrát se zakoktává nebo uprostřed věty zapomene, co chtěl říct. Ale duši a srdce má pořád stejné.

Když bojoval se svou nemocí v nemocnicích a lázních, často se cítil opuštěný, scházela mu Kristina i malý syn. Vždyť chtěl být s nimi. Copak to je život pro mladého muže? A tak Ondra začal hledat útěchu v alkoholu. Tady alkohol Ondrovi ničí jeho život podruhé. Protože pokud bude pít, nikdy se k němu Kristina nevrátí.

Snad se Ondrovi podaří překonat nepřízeň svého osudu a začne se mu konečně lépe dařit. Moc mu to přeji a držím palce.

Jarmila Jalowiczorová


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

img_3675
03-opava-jakartovice
edf-tour-2010-bielsk...
p1140653
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.