Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Vaše příběhy Pyšný táta

Pyšný táta

A dam pracoval v pojišťovně, Marta dodělala medicínu a je zubařkou. Naplánovali si budoucnost, dařilo se jim dobře. Vzali si hypotéku na opravu domku a také půjčku, aby v přízemí udělali zubařskou ordinaci. Marta je totiž šikovná a má spokojenou klientelu. Brzy po sobě se jim narodily dvě děti, Kristýnka a Filípek. Střídavě se starali o děti, chodili do práce, aby měli z čeho splácet velké měsíční splátky.

Po čase ale zjistili, že to takhle dál nejde. Bylo toho na ně hodně, začali to nezvládat, byli hodně unaveni. Marta hodně zhubla, měla kruhy pod očima. Dohodli se proto, že Adam půjde na rodičovskou dovolenou a  Marta začne pracovat na plný ůvazek, protože byla po finanční stránce na tom o hodně líp než Adam.

Když se jim narodily děti, plakal radostí a štěstím, ale že se bude muset někdy o ně sám starat celé dny, na to ani ve snu nepomyslel, měl obavy, jak to všechno zvládne, jak bude vypadat před lidma?

V nové roli muže v domácnosti a na mateřské dovolené se cítil nesvůj. Nejhorší zážitek měl na procházkach a pískovišti. Nešikovně tlačil dva kočárky, a když se podíval kolem sebe, všechny pohledy maminek mířily směrem k němu. V tak výsostně ženském prostředí dětských hřišť se ostýchal. Musím to překonat!, říkal si a věnoval se dětem.

Už jsou to dva roky a z Adama je jiný člověk, zvládá svou novou roli dobře! Co dřív neuměl nebo nechtěl umět! Dokáže se postarat o své děti stejně dobře, jako jejich maminka.

Naplňuje ho hezký pocit a teprve teď se cítí jako opravdový táta. Pochopil, že nemůže být nic krásnějšího, než vidět, jak jejich děti báječně vyrůstají.

Anna Hlisnikovská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

IMG_1225
05-opava-jakartovice
Olympiada_v_Sizuoka1
img_9082
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.