Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Vaše příběhy Dobrý den, paní učitelko

Dobrý den, paní učitelko

N a střední škole v Praze, kde jsem chodila, byli vidící spolužáci. A jednou jsme se rozhodli tak trochu naštvat naši češtinářku. O přestávce jsme se tedy domluvili, že se schováme někteří na záchod, jiní do skříní. Já jakožto nejmenší a nejhubenější tvor z celé třídy jsem dostala přidělený úkryt v podobě malé skříňky, do které jsem se musela vejít já i můj notebook a batoh.

Naskládala jsem tam tedy sebe a své věci. Dříve než za mnou spolužák Radek zavřel dvířka, domluvili jsme se, že až začnou škrábat na dvířka, tak je prudce otevřu, vylezu a s úsměvem řeknu: „Dobrý den, paní učitelko.“ Jak jsem si tak pohodlně seděla v té skříňce se zapnutým notebookem a otevřeným souborem českého jazyka pro případ zapisování, najednou zazvonilo. Úča vešla do třídy, kde byla jen spolužačka Petra. Úča se tomu divila, kde všichni jsou. Petra, jak bylo domluveno, řekla, že neví. Najednou začali přicházet ostatní ze záchodu a vylézat lidi ze skříňí a z podlavic. Škrábání se neozvalo. Tak jsem si dělala zápisky jako všichni ostatní, akorát ve skříni.

Zbývalo 10 minut do konce hodiny, když najednou řekl Radek: „Už vylez.“ Vylezla jsem tedy ze skříně, pozdravila zděšenou paní učitelku a než mi oznámila, že mi napíše nepřítomnost ve vyučování, jsem jí řekla: „Ale já tady byla a zápisky mám.“ Otevřela jsem tedy svůj notebook a zápis z hodiny jí ukázala. Nakonec se začala i ona smát a vše mi prošlo hladce. Něco podobného se nám podařilo zopakovat u několika kantorů během těch krásných tří let našeho společného studia.

Zuzka Chamulová


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

74_2soutezni_den_290...
vzduch-v-trinci-bez-...
09_prijezd_2509-1646
img_3778
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.