Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní tipy Téměř zapomenuté recepty

Téměř zapomenuté recepty

Michaela Smolová
Grada 2021, 180 s.

První vydání úspěšné knihy ve slovenštině si obratem získalo mnoho nadšených příznivců. Nakladatelství Grada nyní poskytuje také českým kuchařkám a milovníkům sladkostí příležitost vyzkoušet osvědčené rodinné recepty, které si maminky a babičky předávaly z generace na generaci.

Michaela Smolová se svojí sestrou vpouští do moderní kuchyně závan starých časů s vůní vanilky, citronové kůry a pečivového koření. Jejich recepty nadchnou jak milovníky tradičních poctivých receptur, tak i ty, kteří si raději smlsnou na odlehčených variantách, jež dostojí požadavkům na chuť, vzhled i optimální výrobní postup.

Vybrané lahodné, na jazyku se rozplývající sladké pochoutky patří mezi nejoblíbenější. Jsou mezi nimi skvosty staré i novější cukrařiny, jež hned v úvodu představuje přehledný rejstřík. Najdeme v něm pečivo vánoční, slavnostní, podzimní, na víkend a nechybí ani receptury na chléb, pečivo, sušenky, jemné pečivo, nebo sirupy, zavařeniny nápoje a další.

Chuť pustit se hned do výroby sladkých lahůdek podněcují i krásné celostránkové barevné fotografie klasického pečiva, ořechových štangliček, rumových měsíčků, krémeše, Mezibrodských šnečků od tety Marie, svátečních božích milostí, ovocného koláče Zuckermandel, medovníku, makových buchtiček, domácího chleba, jemných kakaových sušenek, mléčného karamelu a dalších.

Více jak sedmdesát skvělých dobrot potěší všechny mlsné jazýčky. Ať vám chutná!

Dana Vondrášková

 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

IMG_5437
10
p1140722
11_prijezd_2509-1756
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.