Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní tipy Skryté příčiny únavy a nedostatku energie

Skryté příčiny únavy a nedostatku energie

Steven R. Gundry
Grada 2021, 224 s.

Uznávaný americký lékař Steven R. Gundry (nar. 1950), bývalý kardiochirurg, který v současnosti řídí vlastní kliniku zaměřenou na výzkum vlivu stravy na zdraví, je i u nás známý jako autor bestsellerů Skryté tajemství dlouhověkosti a Skryté nebezpečí zdravých potravin. V nové knize se věnuje významu lektinů, druhu bílkovin obsažených v mnoha základních potravinách, které mohou v určitých případech způsobovat oslabení organizmu a záněty, jež bývají častou příčinou zejména autoimunitních onemocnění.

Autor se touto problematikou podrobně zabývá, objasňuje, co ovlivňuje tvorbu nebo ztrátu energie a nabízí účinné řešení. Připomíná význam zdravé střevní mikroflóry i dopady přejídání či negativního vlivu prostředí. V tematicky zaměřených kapitolách vysvětluje příčiny únavy i chronických zánětů, jež narušují imunitní systém a připravují nás o energii.    

V druhé části publikace doktor Gundry představuje ozdravný výživový program Energy Paradox s konkrétními radami a doporučením, jak ho dodržovat a čemu se vyhnout v nově upraveném stravování, doplněném o účinné cvičení k posílení imunity, zdraví i kondice. Pomáhá změnit nezdravý životní styl a vhodným způsobem posilovat dobrou fyzickou i psychickou kondici.  Zvláštní kapitola je věnována vzorovému ozdravnému jídelníčku a jednotlivým receptům. Závěrem autor poskytuje vysvětlující seznam doplňků stravy včetně minerálů, vitamínů, a těch, které svědčí ochraně jater. V dodatku poslouží informace o laboratorních testech, z nichž mohou lékaři posoudit hladinu energie.

Kniha „jak přestat být unavení a nemocní z toho, že jste unavení a nemocní“ poskytuje cenné rady, důležité informace i potřebnou motivaci k pozitivní změně.

Dana Vondrášková

 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

27_zahajeni_2609-162...
rakousko2011-06
krajsky-odborn05
P5303071
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.