Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní tipy Tak sladce voní domov

Tak sladce voní domov

Anna Šmalcová

Od lahodných koláčů po nadýchané buchty
Anag 2021, 136 s.

Sympatická výtvarnice Anna Šmalcová (nar. 1955 v Opavě) je umělecky založená a miluje vše, co lahodí duši a naplňuje život štěstím. Taková je i její nová kuchařka s výbornými rodinnými recepty, o něž se dělí se všemi, „kteří si rádi provoní domov sladkou vůní čerstvě upečeného pečiva“.

Autorka nabízí sladké recepty nejrůznějších dobrot, které byly oblíbené v místech, kde bydlela její rodina, ať to bylo na severu Moravy, ve Frýdku-Místku, Jesenicka, či na pomezí Lašska a Valašska. Jsou mezi nimi také ty, které si oblíbila její maminka, další pekly rády sousedky či přátelé, všechny přitom spojuje záruka léty ověřeného postupu se skvělým výsledkem. Patří k nim slavnostní i svatební kynuté koláče a koláčky, nadýchané buchty, lahodné záviny s různými náplněmi, křehké řezy, drobné pečivo, bábovky, skořicové kroužky, plněné věnečky, vánoční pečivo a smažené moučníky z rozličných druhů těsta.
Lahodné recepty pečiva doplňují barevné fotografie a nechybí ani osvědčené rady, aby se pečení povedlo co nejlépe.  

Vynikající kuchařka nadchne nejen ty, kdo rádi pečou sladkosti pro den všední i sváteční, ale také vděčné konzumenty oblíbených domácích dobrot.

Dana Vondrášková

 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

p1140802
23
40_1soutezni_den_270...
IMG_0983
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.