Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní tipy Babské rady

Babské rady

Jarka Rozsypalová-Vykoupilová
Radioservis, a. s., 144 s.

Jarka Rozsypalová-Vykoupilová je rozhlasovou autorkou a moderátorkou Českého rozhlasu Brno, v jehož oblíbeném pořadu Babské rady si posluchači předávají osvědčené rodinné recepty a rady pro zdraví, domácnost i mnoho dalších. Pro velký zájem je zachytila v knize, která se záhy stala jednou z nejprodávanějších.  

Vítaná publikace obsahuje generacemi ověřené rady, členěné do tematických kapitol. Jsou mezi nimi výborné tipy do kuchyně, od uskladnění a uchování potravin, jejich využití při vaření i s pohotovými návody na vylepšení jídel a mnohá další praktická, snadná a někdy až překvapivá doporučení. Užitečné babské rady se zaměřují na zdraví, krásu, pořádek, čistotu i výzdobu v domácnosti a na další šikovné nápady, jež se vždy hodí.
Například tipy pro dobrý růst pěstovaných plodin, květin a stromů či finty proti škůdcům na zahradě i v domácnosti – vinným muškám, moučným molům nebo zvířecím blechám, na něž platí například fenykl s anýzem a rovněž návody na jednoduché přírodní repelenty. Své místo zde mají vynikající recepty lahodných jídel, včetně svátečních velikonočních a vánočních dobrot.
Závěrem doporučuje bylinkářka Blanka Kocourková nejlepší směsi na čaje plicní, uklidňující, proti nachlazení nebo podporující činnost žlučníku a zažívání. Za vyzkoušení stojí domácí výroba bylinných extraktů, tinktury na podporu imunity, sirupů z rýmovníku, rakytníku, hojivých mastí i vynikající česnekový životabudič.

Autorka shromáždila úctyhodné množství návodů a praktických rad, které ověřenou účinností a nápaditostí inspirují k vyzkoušení.

Dana Vondrášková 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P6231580
P6231615
okolo-msk2011-103
cyklomaraton-k24-201...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.