Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní tipy Duchovní almanach

Duchovní almanach

Emma Loewe, Lindsay Kellner
Moderní průvodce starodávnou péčí o sebe sama

Anag 2020, 288 s.

Kniha amerických autorek zaměřených na spirituální stránku bytí potěší všechny příznivce významných i běžných každodenních rituálů, jimiž lze podpořit hloubku vnímání a prožívání zásadních událostí stejně jako každodenních zdánlivě všedních rituálů. Každý má totiž v sobě jistý magický potenciál, jež člověka obohacuje radostí, vyrovnaností, souzněním s přírodou, a také prohlubuje porozumění sobě i tomu, co se děje kolem nás.

Obě spisovatelky se inspirovaly poznatky ze setkání s mnoha odborníky nejrůznějších oborů a odvětví lidské činnosti, jež potvrzují také jejich osobní zkušenost, že zdraví člověka je podmíněno jeho duchovní rovnováhou. Tyto vědomosti zúročují v nejmocnějších duchovních rituálech, jež samy vyzkoušely a poznaly, že stejně jako v dávných časech, mohou i v současnosti být prospěšné a přinést úlevu. „Přesně tyto malé okamžiky klidu nám totiž umožňují dobrat se velkých zjištění, která nám mohou změnit život.“

Čtenáře seznamují se smyslem duchovních rituálů v souladu s tradicemi a rytmem přírody.  V široké škále typů si každý může vybrat ten, který mu je blízký a nejvíce vyhovuje. Může to být práce s léčivými krystaly, bylinkami a rostlinami, esenciálními oleji, nebo s astrologií, výkladem tarotu či práce s dechem a meditace. Inspirativní návody, jak využívat působení Slunce a Měsíce pomůže naplno využít pozitivní potenciál jejich vlivu.

„Prostřednictvím této knihy se seznámíte s rituály, které vám pomohou vypořádat se s čímkoliv, co vám život přinese, a to jednoduše, čestně, statečně a s grácií“, slibují autorky ve svém díle, doprovázeném jemnými náladovými ilustracemi Charlotty Edey.

Dana Vondrášková

 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

IMG_5441
rakousko2011-25
narozky
v-dolina2010-17
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.