Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Euroklíč Euroklíč zdarma (Dobromysl.cz)

Euroklíč zdarma (Dobromysl.cz)

E uroklíč se vydává ZDARMA na základě vyplnění evidenční karty, kam se uvádí pouze jméno, příjmení, adresa a typ a číslo průkazu TP, ZTP, ZTP/P (příp. název onemocnění a čestné prohlášení u osob, které průkaz nemají).

Tato nabídka platí pouze pro osoby s trvalým nebo „přechodným“ bydlištěm v PRAZE. V opačném případě musím odkázat na kolegy v ostatních krajích, viz
http://www.eurokeycz.com/1_info.html

V případě Vašeho zájmu se na předání Euroklíče můžeme domluvit podle Vašich možností, příp. je možné si jej osobně vyzvednout na novém výdejním místě na Adrese Karlínské náměstí 12, Praha v kanceláři Evropského institutu pro udržitelný rozvoj o.s. v pracovních dnech od 9 do 17 hodin (přístup je BEZBARIÉROVÝ).

S přáním pěkného dne, Bc. Michaela Řezníčková, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení povolte JavaScript , 603189782

NRZP ČR je výhradním distributorem „Euroklíčů“ pro osoby se sníženou schopností pohybu a "Eurozámků" pro provozovatele veřejně přístupných objektů v rámci celé ČR.

Kdo může získat zdarma dotovaný Euroklíč?

Každý člověk se zdravotním postižením s bydlištěm v Praze držitel průkazu TP, ZTP, ZTP/P. Dále: diabetik, stomik, onkologický pacient, člověk trpící roztroušenou sklerózou, člověk trpící Parkinsonovou chorobou, člověk trpící nespecifickými střevními záněty: Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou; člověk trpící močovými dysfunkcemi.

U těch, kteří nejsou držiteli uvedených průkazů, se do „Evidenční karty Euroklíče“ uvede krátké čestné prohlášení o typu postižení.

Euroklíč si mohou zdarma dlouhodobě zapůjčit také osoby pečující o děti do tří let, a to na krajských pracovištích Sítě mateřských center."http://www.materska-centra.cz/".

Podklady pro vydání dotovaného Euroklíče: Občanský průkaz či jiný doklad totožnosti. Průkaz TP, ZTP, ZTP/P nebo čestné prohlášení o typu postižení (např. diabetik, stomik, onkologický pacient apod.).

MÍSTA OSAZENÁ EUROZÁMKEM

Místa, kde se zpravidla osazují veřejně přístupná sociální (WC) a technická kompenzační zařízení (výtahy, svislé a schodišťové plošiny apod.) eurozámkem.

Ústřední orgány státní správy (ministerstva), krajské úřady, magistrátní, městské a obecní úřady, správy sociálního zabezpečení, úřady práce, pošty, katastrální úřady, služebny policie,

budovy soudů a státních zastupitelství, další úřady a instituce, základní školy, střední školy, učiliště a internáty, vysoké školy a koleje, školní knihovny, polikliniky, lékařské ambulance,

nemocnice a jiná zdravotnická zařízení, doléčovací, rehabilitační a lázeňská zařízení, ubytovací zařízení: hotely, penziony, horské chaty, kempy a jiná rekreační zařízení, restaurace, motoresty, kavárny,řetězce rychlého občerstvení, budovy zajišťující dopravní servis: letištní haly, přístaviště, autobusová nádraží, vlaková nádraží, vestibuly metra, stanice integrované dopravy, řetězce distributorů paliv: benzínové čerpací stanice,

obchodní řetězce: nákupní centra a obchodní domy, stadiony a sportovní haly, plovárny a aquaparky, autodromy, velodromy a jiná sportovní zařízení, zábavní a volnočasová zařízení: výstaviště, zoologické a botanické zahrady…, kulturní zařízení a centra: divadla, kina, muzea, galerie, veřejné knihovny…, kulturní památky: hrady, zámky..., církevní a charitativní organizace, další objekty.

Podrobnější informace vč. výdejních míst mimo Prahu na: http://www.eurokeycz.com/2_jak_ziskat_euroklic.html

Zdroj: Bc. Michaela Řezníčková, NRZP ČR


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

krajsky-odborn08
52_vylet_2809-0803
krajske_shromazdeni_...
PICT0131
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.