VozejkMap
D
atabáze bezbariérových míst v České republice, která je jednotná a snadno ovladatelná. Místa do databáze vkládají a ověřují sami uživatelé. Problémem trochu je, že tato aplikace je teprve v začátcích, takže městečka jako je Třinec, nejsou prakticky zmapována pro bezbariérový přístup. Je fajn že je tato aplikace dostupná i pro chytré telefony, s OS Android iPhone a Windows mobile, ale vkládání nových míst je docela náročné.
Shrnutí…
Přednosti aplikace:
- Mobilní aplikace je a bude vždy ke stažení zdarma (pro iPhone hledej v AppStore, pro Android hledej v Google play) a nevyžaduje registraci
- Bezbariérová místa na přehledné mapě můžete mít ve Vašem telefonu pořád u sebe nebo se kdykoli podíváte na web
- Vyhledávání nejbližších dostupných zařízení v místě, kde se právě nacházíte
- Vkládání nových míst (i v zahraničí) handicapovanými občany pomocí GPS (samo určí místo, kde se právě nacházíte) nebo vkládání dat přes webové stránky Vozejkmap.cz (využívá google map)
- Navigace do místa určení
- Přidávání vlastních fotografií a komentářů, hodnocení míst
- Data v mobilní aplikaci jsou shodná s daty na webovém rozhraní www.vozejkmap.cz (přehled míst pro ty, co nevlastní chytrý mobilní telefon)
- Budoucí rozšíření na jiné lokality a spolupráce a synchronizace dat se zahraničními aplikacemi (Wheelmap.org a další)
Aplikace se snadno ovládá, jsou tam i fotky. Jde zjistit způsob přístupu, či tam jsou schody ale s plošinou, nebo tam je výtah a tak, či má bezbariérové WC a parkovací místo pro invalidní osoby. Pokud ty informace podle uživatele nejsou dostačující, jdou docela snadno doplnit. V Menu jde si vybrat z různých kategorií: kultura, sport, instituce, jídlo a pití, ubytování, lékaři, doprava, veřejné WC, jiné. Ječ fajn, že administrátor je taky vozíčkář. Kontroluje, aby nedocházelo ke zdvojování informací, zda jsou informace pravdivé, tj. kontaktuje daný subjekt atd.
Jak říkám, aplikace je zatím v plínkách, ale já osobně si od ní slibuji velmi hodně.
Zdroj: www.vozejkmap.cz
Kuba Molin