Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Poradna Právní poradna Dávka k úhradě kompenzačních pomůcek (NRZP)

Dávka k úhradě kompenzačních pomůcek (NRZP)

E xistuje nějaká dávka, která by sloužila k úhradě kompenzačních pomůcek a kde by se o ni dalo požádat?V. Černý, Plzeň

Ano, existuje. Jedná se o tzv. jednorázové příspěvky na opatření zvláštních pomůcek. Peněžitý příspěvek může být poskytnut občanu těžce zdravotně postiženému na opatření pomůcky, kterou potřebuje k odstranění, zmírnění nebo překonání následků svých postižení. Příspěvek se neposkytuje, pokud potřebnou pomůcku propůjčuje nebo plně hradí příslušná zdravotní pojišťovna. Příspěvek lze poskytnout na opatření zvláštních pomůcek uvedených v příloze č. 4 k vyhlášce č. 182/1991 Sb. Dávka může být poskytnuta i na opatření takové pomůcky, která v příloze uvedena není, ale je s pomůckou uvedenou v příloze č. 4 srovnatelná. Maximální výši příspěvku určuje uvedená příloha. Žádosti lze podávat na obecním úřadě obce s rozšířenou působností.

Poradna Deníku
21.8.2010 
Plzeňský deník  str. 03  Plzeňsko
23.8.2010 
Zdravotnické noviny  str. 21  Servis


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

img_9071
p1140742
rakousko2011-14
img_9089
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.