Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
O zdraví Žijte zdravě! Reishi - Lesklokorka Lesklá

Reishi - Lesklokorka Lesklá

Houbu řadí tradiční čínská lidová medicína na 1. místo (kniha Seng Nong´s). Pro široké spektrum využití je REISHI nazývána houbou dlouhého života a štíhlé linie. V Číně a Japonsku je vládou schválena jako podpůrná léčba rakoviny. Vynikající detoxikační schopnosti REISHI (královna všech detoxikátorů) Vám zajistí i váhové a objemové účinky.

Čínská a japonská lidová medicína používá LING – ZHI více než 4 000 let. Slavné autority léčitelství doporučovaly tento druh houby pacientům, kteří potřebují: „zmenšit játra a čistit žluč.“ V 19. století byla tato houba hojně užívána a ceněna v medikaci u pacientů s dlouhodobými zánětlivými projevy. I tato houba je dnes předmětem intenzivního výzkumu.

REISHI je už více než 4 000 let je používána čínskými léčiteli jako „zázračná rostlina“, (REISHI, LING-ZHI neboli kouzelná rostlina) pomáhá léčit a předcházet mnohým chorobám. Současné výzkumy potvrzují, že složky obsažené v houbě REISHI mají pozitivní vliv na zlepšení kvality zdraví a prodloužení života. REISHI vykazuje protizánětlivé, hypotenzivní, protialergické, protivirové, protirakovinné, hypoglykemické účinky a celkově zvyšuje imunitu. Její vysoký obsah polysacharidů podporuje stimulující účinek pro imunitu, gano-derma-polysacharidy zase zpomalují růst nádorů. V Japonsku se z toho důvodu používá reishi jako prevence léčení a terapie rakoviny.

Japonské studie informují také o pozitivním vlivu na poruchy spánku a neurastenie ( vyznačující se mnoha symptomy bez organické příčiny). Houba Reishi má mimo to efekt na snižování hladiny cholesterolu, podporuje krevní oběh a působí proti trombózám, za což vděčí triterpenům, které navíc zpomalují také uvolňování histaminu - látky, která ztěžuj alergikům. Houba Reishi působí protizánětlivě a pomáhá při určitých problémech s játry.

Dále zlepšuje regeneraci epitelu plic, rozšiřuje úzké průdušky, a snižuje  riziko onemocnění bronchitidou. Látky obsažené v reishi působí pozitivně  i na činnost srdce, protože zlepšují průtok krve, přičemž se spotřebuje méně kyslíku.

Všemi těmito účinky může Reishi - jak bylo v Asii vypozorováno - obnovit ztracenou rovnováhu v těle a udržet nás až do vysokého věku fit.

Používá se jako silný doplněk při nemocích a prevenci. Spór je velmi vzácný a cenný. Spór z Reischi má velmi tuhou skořápku (slupku). Proto klasický syrový spór není snadno stravitelný lidským organismem, aby měl správné zdravotní účinky. Ale novodobý vědecký výzkum přišel na účinné metody, jak tuto tvrdou skořápku rozbít. Díky tomu dokáže lidský organismus spór vstřebat beze zbytku a účinná léčebná látka z Reischi je převedena do každé buňky v organismu, kde zajistí ten správný ozdravný efekt
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

PICT0155
IMG_1016
konf-bez-barier18
24_zahajeni_2609-145...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.