Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
O zdraví Rady pacientům Označování jednosložkových homeopatik braillovým písmem (SONS)

Označování jednosložkových homeopatik braillovým písmem (SONS)

J istě jste s potěšením zaznamenali, že obal léčivých přípravků je opatřen názvem v Braillově písmu. Tuto povinnost stanoví zákon o léčivech. V souvislostí s touto povinností se však na SONS již v roce 2011 obrátila společnost Boiron CZ, s. r. o., která kromě jiných léčivých přípravků vyrábí a distribuuje i jednosložková homeopatika.

Tyto přípravky se prodávají v tak malých tubičkách, že by se na ně popis v Braillově písmu opravdu nevešel. Proto bylo třeba nalézt způsob, jak i u těchto výrobků zajistit, aby nevidomý zákazník měl možnost výrobek s Braillským popiskem získat. Ve spolupráci SONS a firmy Boiron bylo nakonec nalezeno řešení, které posléze svým rozhodnutím posvětil, a tím také zaručil Státní ústav pro kontrolu léčiv.

Většina jednosložkových homeopatických přípravků patří k těm, které v lékárnách nebývají běžně skladem a obvykle se objednávají pro konkrétního pacienta. Pokud při této objednávce vyslovíte přání, že chcete dostat výrobek Braillovým písmem označený, je třeba to sdělit tomu, u koho výrobek objednáváte. Povinností výrobce je k výrobku dodat i obálku Braillsky označenou, do níž může být výrobek vložen. Společnost se zavázala dodat žádanou obálku do lékárny do dvou pracovních dnů od objednávky. Kromě toho, že o této výjimce bude SONS informovat všechny zrakově postižené, ke kterým naše informační kanály dosáhnou, budou o ní informováni i lékárníci, takže je velmi pravděpodobné, že pokud se setkají s nevidomým poptávajícím jednosložkové homeopatické přípravky, sami jim možnost dodání přípravku v označené obálce nabídnou.

Za SONS
Luboš Zajíc


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P6231602
63_vylet_2809-1407
okolo-msk2011-206
P1100007
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.