Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Legislativa Sociální reforma - články Informace č.: 96 - 2012 (NRZP)

Informace č.: 96 - 2012 (NRZP)

V ážení přátelé, v pátek 7.12. se uskutečnila tisková konference předsedy vlády P. Nečase, ministryně práce a sociálních věcí L. Müllerové, generálního ředitele České spořitelny a.s. P. Kysilky a generálního ředitele České pošty s.p. P. Zatloukala.

Z tiskové konference vyplynulo, že budou změněny zákony, které se týkají sKarty. Celé fungování sKarty bude v zákonech upřesněno, to však neznamená, že by mělo dojít k nějakému výraznému zlepšení. Převzetí sKarty na Úřadech práce a její používání jako průkaz osoby pobírající sociální dávky by mělo být povinné. Tím by došlo vlastně k zpřísnění současného stavu. Určitě však bude nepovinná platební funkce sKarty. Občan si opravdu bude moci zvolit způsob výplaty jednotlivých dávek, přičemž za posílání dávek poštovní poukázkou by musel občan zaplatit. Je samozřejmé, že toto je velmi problematický bod a budeme chtít o něm ještě jednat. Legislativa by měla být upravena do konce  měsíce května 2013.

Z tiskové konference však vyplynul jednoznačný závěr. Kdo nepřevezme nyní sKartu tak má pokoj a dávky mu budou chodit tak jako dosud. To znamená i poštovní poukázkou, a to bezplatně. Toto bude platit až do přijetí nové zákonné úpravy. Proto na Vás znovu apeluji. Pokud nechcete mít nyní komplikace, doporučuji Vám, abyste nereagovali na výzvy Úřadu práce k převzetí sKarty. Nemůže Vás postihnout žádná sankce. Samozřejmě, že problém vzniká tam, kde končí platnost výplaty PnP či například platnost průkazu TP, ZTP nebo ZTP/P. I tady však není povinnost převzetí sKarty a můžete požadovat, aby bylo rozhodnuto o prodloužení výplaty PnP i bez sKarty.

Vážení přátelé,

je samozřejmé, že budeme nadále jednat s představiteli ministerstva, Vlády i Parlamentu. Na tiskové konferenci byly řečeny pouze hrubé obrysy toho jak by se zákony měly měnit. Tudíž očekáváme, že budeme přizváni k jednání.

Přeji Vám všechno dobré.

S pozdravem

Bc. Václav Krása
předseda NRZP ČR


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

32
rovna_prava_pro_vsec...
rakousko2011-18
konf-bez-barier11
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.