Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Legislativa Sociální reforma - články Trestní oznámení na bývalého ministra J. Drábka a V. Šišku (NRZP)

Trestní oznámení na bývalého ministra J. Drábka a V. Šišku (NRZP)

V ážení přátelé, v příloze Vám posílám trestní oznámení, které jsme podali společně s občanským sdružením  Iuridicum Remedium na bývalého ministra J. Drábka a bývalého 1. náměstka V. Šišku a další neznámé osoby v souvislosti s předáním databáze jednotného inkasního systému práce a sociálních věcí České spořitelně a.s.

S trestním oznámením jsme seznámili včera média na mimořádné tiskové konferenci. Domníváme se, že zákon o Úřadech práce takovou možnost neumožňuje. Druhá část trestního oznámení je koncipována jako vydírání, neboť představitelé MPSV ČR opakovaně tvrdili, že občan je povinen převzít sKartu a pokud ji nepřevezme, tak mu bude zastavena výplata sociálních dávek. Přitom žádný zákon nestanoví povinnost převzít sKartu ani možnost zastavení výplaty dávek.

V pondělí jsme obdrželi rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚHOS), který zamítl naše podání ve věci způsobu výběru České spořitelny, jako banky určené k výplatě sociálních dávek, neboť dle stanoviska ÚHOS návrh nebyl podán oprávněnou osobou. Považujeme toto rozhodnutí po 4 měsících za poněkud zvláštní. Úřad mohl v této věci rozhodnout rychleji. Je zvláštní, že každý úřad se drží především formální stránky věci, ale vůbec se nezabývá věcnou stránkou podání. Dokonce v této věci by měl úřad sám konat.

Vážení přátelé,

vím, že jste byli znejistěni prohlášením nové paní ministryně L. Müllerové o pozastavení výplaty dávek, pokud občan nepřevezme sKartu. Opakovaně se k tomuto problému vyjádřil veřejný ochránce práv, který potvrdil, že žádný zákon nestanoví povinnost přijmout sKartu, případně pozastavit výplatu dávek, pokud ji občan nepřevezme.

Přeji Vám všechno dobré.

S pozdravem

Bc. Václav Krása
předseda NRZP ČR

_______________________________


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

img_9089
P6231621
luhacovice-05
rakousko2011-04
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.