Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Legislativa Sociální reforma - články Petice pro zrušení povinného používání sKaret

Petice pro zrušení povinného používání sKaret

M y, níže podepsaní občané České republiky, žádáme svou vládu a zákonodárce, aby neprodleně zrušili nebo změnili právní normy, směřující k zavedení povinného převzetí a používání sKaret a ponechali využití sKaret na dobrovolném rozhodnutí každého jedince.

Nechceme být nuceni uzavírat smluvní vztah s bankou, kterou si nemůžeme svobodně zvolit.

Nechceme, aby taková banka měla k dispozici naše osobní údaje, jména, adresy, informace o výši našich sociálních dávek a o tom, jak s nimi nakládáme.

Nechceme platit takové bance poplatky dle sazebníku, který nám vnucuje na základě smlouvy, jejímiž účastníky nejsme.

Nechceme ukládat v takové bance své prostředky, a to ani na dobu nezbytně nutnou k přeposlání peněz na jiný účet.

Přejeme si rozhodovat na základě vlastní vůle, které peněžní instituci a za jakých podmínek svěříme své peníze a informace o nich.

Věříme, že nechá-li si někdo v roce 2012, v éře internetového bankovnictví, zasílat peníze poštovní poukázkou, má pro to svůj dobrý důvod, a nikdo nemá právo jej za takové rozhodnutí penalizovat.

Celý metodický pokyn je nedůstojný vůči osobám, které, z důvodu zdravotního stavu či stáří, nemohou dávky vybírat prostřednictvím sKarty.

Odstupující ministr Drábek dne 31. 10. 2012 prohlásil, že sKartu odmítlo pouze šest lidí.

Mnozí z nás sKartu přijali ne proto, že by s jejím zavedením souhlasili, ale z obavy, že při odmítnutí ztratí možnost přístupu ke svým sociálním dávkám, což ve své životní situaci nemohou riskovat. Další neměli čas, energii nebo povahu na dohady s pracovnicemi úřadů práce, šířícími polopravdy a dezinformace. I řada lidí, kteří se rozhodli sKartu odmítnout, tak neučinila písemně, ale pouze ústně nebo pouhým ignorováním výzvy k převzetí.

Takové jednání nelze považovat za tichý souhlas se zavedením nuceného používání sKarty a nepřejeme si, aby si jej tak kdokoliv vykládal.

Systém sKaret v současné podobě považujeme za nepřijatelný a bezdůvodně omezující naše práva a svobody.

Žádáme, aby přijetí a používání sKaret bylo ponecháno na svobodné úvaze a rozhodnutí každého příjemce dávek.

Zde je možné petici podepsat:
http://www.petice24.com/petice_pro_zrueni_povinneho_pouivani_skaret


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

PICT0166
69_vylet_2809-1906
konf-bez-barier19
17_zahajeni_2609-121...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.