Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Legislativa Sociální reforma - články Léčivé přípravky, u kterých se ruší úhrada ze zdravotního pojištění (NRZP)

Léčivé přípravky, u kterých se ruší úhrada ze zdravotního pojištění (NRZP)

V ážení přátelé, pan ministr L. Heger na nás zase vymyslel další pohromu. V příloze Vám posílám seznam léčivých přípravků, u kterých se dnem 30.6.2012 ruší úhrada ze zdravotního pojištění. To znamená, že pokud někdo z Vás užívá lék, který je v tomto seznamu, tak již nemusíte jít k lékaři, aby Vám jej předepsal, protože na tyto léky pojišťovna již nepřispívá a můžete si je koupit v lékárně za plnou cenu. Zbytečně byste platili 30korunový poplatek za návštěvu lékaře.

Protože pro některé z Vás to může být velmi zatěžující, doporučuji, abyste postupovali tímto způsobem. Pokud Vám byl dosud předepisován lék z přiloženého seznamu, požádejte Vašeho lékaře, aby Vám předepsal jiný lék, který obsahuje stejnou léčivou látku jako má lék, který Vám dosud lékař předepisoval. Podle zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění musí být v každé skupině léků jeden lék, který má stoprocentní doplatek z veřejného zdravotního pojištění, tudíž je pro klienta zdarma.

Včera jsem Vám poslal prohlášení Svazu pacientů ČR, které proti tomuto bezprecedentnímu kroku ministra Hegera již protestovalo. Tímto byste se měli vyhnout zbytečným platbám. Pokud Vám Váš lékař řekne, že takový lék není, tak je potřeba, abyste nám to nahlásili a budeme se snažit tuto věc nějakým způsobem řešit. Ministr Heger svými neustálými kroky více a více zatěžuje občany ČR dalšími a dalšími platbami. Je potřeba, abychom se začali účinně bránit. Pokud neseženete svůj náhradní lék bez doplatku, pište ministrovi L. Hegerovi, Palackého nám. 4, 128 02 Praha 2 a žádejte nápravu tohoto stavu. Naše Ústava zcela jasně garantuje právo na bezplatnou léčbu na základě veřejného zdravotního pojištění. Pan ministr Ústavu zcela obchází. Současná výše spoluúčasti pacientů velmi vážným způsobem ohrožuje dostupnost zdravotní péče pro nízkopříjmové skupiny občanů a pro lidi, kteří jsou odkázáni pouze na starobní či invalidní důchod.

Prosím Vás, nenechte si to líbit a svými dopisy a e-maily protestujte proti tomuto kroku.

Přeji Vám všechno dobré.

Bc. Václav Krása
předseda NRZP ČR

_________________________________


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

PBelobradek,JWitos
v-dolina2011-15
v-dolina2011-10
04
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.