Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Legislativa Sociální reforma - články Demonstrace za přežití seniorů (NRZP)

Demonstrace za přežití seniorů (NRZP)

V ážení přátelé, dovoluji si Vám opět připomenout chystanou demonstraci, kterou připravuje Rada seniorů společně s NRZP ČR. Demonstrace se koná ve středu 30. května 2012 od 13:00 hodin na Palachově náměstí, Praha 1. To je prostor před Rudolfinem.

Základním motem této demonstrace je návrh vlády na snížení valorizací o 2/3. Tento návrh by měl být realizován od 1. 1. 2013. V praxi to znamená, že valorizace nebude vůbec kopírovat inflaci a je to jako by ministr financí Vám 1. 1. 2013 snížil důchod přibližně o 300,- korun. Vzhledem k tomu, že od 1. ledna příštího roku dál poroste daň z přidané hodnoty, nájem, cena elektrické energie, plynu a zvýšení daně z přidané hodnoty se projeví především u cen potravin a léků, dojde k obrovskému snížení životní úrovně všech lidí, kteří jsou závislí na starobních a invalidních důchodech. Proto je nezbytné, abychom se proti tomu ozvali.

Vím, že v letošním roce již bylo mnoho různých akcí, jedna akce překrývá druhou,a že řada z Vás se v těchto akcích trošku neorientuje. Tuto demonstraci připravujeme více méně samy se seniory. Chceme opravdu vyjádřit náš nesouhlas se snižováním příjmů seniorů a lidí se zdravotním postižením. Naše země není na tom ekonomicky tak špatně, aby muselo dojít ke snižování důchodů, které jsou jako jediný příjem. NRZP ČR organizuje prostřednictvím svých krajských koordinátorů dopravu lidí se zdravotním postižením, kteří se chtějí této demonstrace účastnit. V příloze Vám posílám seznam našich krajských koordinátorů i s telefonickým a e-mailovým spojením. Prosím, abyste se co nejdříve s nimi zkontaktovali. Pokud Vás bude dostatečný počet, jsme připraveni uhradit náklady na vypravený autobus.

Přeji Vám všechno dobré a věřím, že si uvědomíte vážnost situace a půjdete nás podpořit.

S pozdravem

Bc. Václav Krása
předseda NRZP ČR


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

img_3656
rovna_prava_pro_vsec...
p1140741
p1140803
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.