Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články „A koho by napadlo, že tu dnes budeme hrát divadlo?“

„A koho by napadlo, že tu dnes budeme hrát divadlo?“

Z eptal se jeden z trpaslíků v moderním pojetí klasické pohádky o Sněhurce. Již před několika měsíci se tato myšlenka zrodila v hlavách členů Evropského spolku pro OZP, kteří ji díky zápalu pro divadelní umění několika dětských divadelních seskupení mohli uskutečnit. A tak se na prknech, jež znamenají svět, sešli herci, kteří na ně vstupovali s obavami amatérů, ale odcházeli za potlesku hodného profesionálů.

S ekologickou scénkou „Vandalové“ se představili žáci ze SŠ, ZŠ a MŠ Třinec, kteří všem připomněli, jak se správně chovat v lese. O tom, že je dobrá rada nad zlato, chtěly publikum přesvědčit děti z dramatického oboru ZUŠ Třinec ve své divadelní aktovce „Dobré rady“. Ty pak na scéně vystřídaly děti z dětského souboru Gapcio z Nebor, díky nimž jsme se dozvěděli, že i kocour je dobrým přítelem člověka a navíc ještě svede chůzi v botách. To, že spící Sněhurku nemusí vždy probudit jen šlechetný princ, předvedli žáci z Masarykovy základní školy Návsí, kteří pak divadelní přehlídku zakončili i klasickou verzí pohádky „Dvanáct měsíčků“. Stejně tak jako účinkující bylo skvělé i publikum, které přišlo podpořit potleskem své kamarády a spolužáky. Spokojené a usměvavé tváře všech byly tou nejlepší odměnou nejen pro aktéry, ale i pro organizátory úžasného divadelního dopoledne, které jistě nebylo poslední. 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rakousko2011-11
narozky1
75_2soutezni_den_290...
PA062149
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.