Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Beata zazpívala seniorům u příležitosti Dne matek

Beata zazpívala seniorům u příležitosti Dne matek

S pomyslnou kyticí písní operního i lidového žánru přispěl náš spolek v rámci oslav Dne matek k radosti a kulturnímu zážitku klientek domovů pro seniory Pohoda. Kulturní místností se nesl zvučný soprán talentované zpěvačky, studentky operního zpěvu Beaty Kantorové, která ohromila všechny posluchače svým andělským hlasem a skvěle zvoleným operním i folklorním repertoárem.

Dech beroucí hudební projev podložený reprodukovaným doprovodem, obohatila mladá umělkyně i vhodně zvolenou choreografií. Po zaznění šestice operních skladeb si mohly babičky spolu s divou zanotovat lidové písně, které si samy volily a připomínaly si jimi nejen své mládí. Po ukončení samotného koncertu, jsme spolu se slečnou Beatou navštívili i několik klientek, které jsou již upoutány na lůžku a udělali jsme jim radost písní i malým dárkem, kterým jsme ostatně obdarovali i všechny klientky v sále. Keramické kopretiny pro nás zhotovili klienti z denního stacionáře Radost a tím jsme mohli prezentovat i jejich výtvarné umění. Všichni nadšení posluchači se již dnes těší na další koncert, který se uskuteční již v době vánočního Adventu.

Jana Turková 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P6231625
img_9166
P5303048
10-opava-jakartovice
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.