Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Slečna Mašlička slaví narozeniny

Slečna Mašlička slaví narozeniny

V e čtvrtek 5. května se stala již potřetí Speciální škola v Třinci místem setkání pana Barvičky a slečny Mašličky se 13 člennou skupinou hendikepovaných dětí. I tentokrát se místní tělocvična proměnila v místo plné her, tvořivých nápadů a společných dobrodružství. Po vřelém přivítání s panem Barvičkou byli všichni zvědaví, co se děje za zavřenou krabicí.

V té přece ještě odpočívá slečna Mašlička, protože má dnes svůj velký narozeninový den. Společnými silami ji děti probudily a vyrobily dort i dárek- košík plný barevných mašliček. Nechyběly gratulace ani narozeninový taneček, po kterém byli už malí hrdinové natolik unaveni, že šli spát do své krabice, která je vždy plná zajímavých věcí a překvapení. „Co se asi bude dít příště"? Ptají se šťastné děti, které si nové kamarády už oblíbily natolik, že s nimi chtějí prožívat další nová dobrodružství a příběhy.

A kdo se skrývá za hadrovými kamarády?

Lektorskou dvojici tvoří slečna Klára Kvasničková a pan Jindřich Andrýsek, kteří spolupracují již druhým rokem. Na otázku, jak loutka ovlivňuje a působí na klienta, odpovídali oba jednoznačně. Jako motivační prvek, který je pro děti snadnějším komunikačním prostředkem. Pobízí je k činnostem, úkolům a reakcím, které jsou pro ně v reálném světě hůře akceptovatelné. Loutka je jiná, dělá stejné chyby jako oni sami a tím jim je přirozenější a bližší.

Největší satisfakcí je pro loutkoherce zpětná vazba, kterou při práci získávají z úspěšně navázaného kontaktu, projeveného zájmu, jasně viditelného pokroku a pozitivního vývoje klienta.

Jana Turková 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rovna_prava_pro_vsec...
19-opava-jakartovice
P5303042
rovna_prava_pro_vsec...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.