Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Informace k inkluzivnímu vzdělávání (NRZP)

Informace k inkluzivnímu vzdělávání (NRZP)

V ážení přátelé, dnes jsme obdrželi z ministerstva školství informační balíček stručných a výkladových textů, které se vážou k oblasti inkluzivního vzdělávání a ke změnám v organizaci vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Jak jistě víte, tak od 1. září 2016 vstupuje v účinnost novela školského zákona a prováděcích předpisů. Novela i prováděcí předpisy definují posílení společného vzdělávání a stanoví podmínky pro přiznání podpůrných opatření pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami.

Cílem informačního balíčku, který Vám posílám, je zajistit základní informace pro rodiče, učitele, ředitele škol a zřizovatele školských zařízení. Materiály byly vytvořeny na základě návštěv konkrétních škol, či jejich zřizovatelů v regionech a reagují na dotazy na informačních a vzdělávacích akcích, které MŠMT ČR organizuje. Věřím, že Vám tyto informace pomůžou orientovat se v oblasti společného vzdělávání žáků a studentů se specifickými vzdělávacími potřebami. Materiály si můžete také stáhnout z webových stránek www.msmt.cz/o-webu-msmt/spolecne-vzdelavani.

Přeji Vám všechno dobré

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

img_9071
rovna_prava_pro_vsec...
img_9082
krajske_shromazdeni_...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.