Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Byliny v našem životě a jejich využití

Byliny v našem životě a jejich využití

N a základě předchozí konzultace a navázané spolupráce se zástupci domovů pro seniory Pohoda jsme v úterý 26. dubna uspořádali v těchto prostorách přednášku na téma „Byliny v našem životě a jejich využití“.

Již potřetí nám přišla přednášet odbornice na slovo vzatá paní Anička Celengová, která kromě erudovaného výkladu předkládala i názorné ukázky bylinných drog, tinktur i dalších produktů z oboru fytoterapie. Svůj přednes přizpůsobovala možnostem seniorů jak formou, tak i obsahem. Ti se zajímali především o podpůrné způsoby řešení a léčení nespavosti, problémů s klouby, kožních defektů, paměti, zažívacích problémů aj. Paní Celengová hovořila o výběru i vhodném způsobu užívání příslušných bylin, uváděla příklady ze své dlouholeté praxe, předávala cenné rady a doporučení. I přes nevelkou účast byla přednáška příjemným a poučným obohacením života místních seniorů, kteří se rovněž zapojovali do diskuse nejen svými dotazy ale i vlastními zkušenostmi.


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rakousko2011-17
rakousko2011-24
P6231615
09
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.