Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Nadace ČEZ pomohla ve Frýdku-Místku

Nadace ČEZ pomohla ve Frýdku-Místku

D enní stacionář Linie radosti je určen pro osoby s mentálním, fyzickým a kombinovaným postižením od 16-64 let. V roce 2015 se na něj usmálo štěstí a byl vybrán mezi organizace, jejichž klienti a sympatizanti se mohli projet na duhovém kole nadace ČEZ.

Rozhodující chvíle nadešla 27. 6. 2015 na Ostravici. Všichni účastníci urputně šlapali, jelikož ujetá vzdálenost rozhodovala o výši finanční částky pro organizaci. Naše paní ředitelka Jaroslava Lukšová, která za naši organizaci finišovala, dovezla do cíle krásných 50 093 Kč.

Co bylo pořízeno za získané peníze? „Máme krásné nové notebooky, na kterých se uživatelé učí pod dohledem zkušeného zaměstnance používat základní programy a bezpečně se pohybovat na internetu. Za zbylé finanční prostředky jsme zakoupili fotoaparát. Někteří naši uživatelé totiž mají problém se slovně vyjádřit, a proto jsou fotografie jediným dokladem o jejich spokojenosti.

Na závěr bychom rádi poděkovali všem, kdo šlapali na kole a především Nadaci ČEZ, která denní stacionář Linie radosti zařadila mezi organizace, které tímto způsobem podpořila.“

Autor: Vladislav Ryška


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

32
IMG_0135
okolo-msk2011-102
okolo-msk2011-104
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.