Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Zvýšení příspěvku pro zaměstnavatele OZP (NRZP)

Zvýšení příspěvku pro zaměstnavatele OZP (NRZP)

V ážení přátelé, 31. března 2016 vyšel ve Sbírce zákonů zákon, kterým se mění zákon č. 309/2006 Sb., kterým se upravují další požadavky bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Součástí tohoto zákona je také novela zákona č. 435/2004 Sb., kterým se mění zákon o zaměstnanosti.

Je to onen očekávaný zákon, kterým se zvyšuje příspěvek na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením na chráněném pracovním trhu, a to z 8000,- na 8800,- korun v případě příspěvku na mzdové výdaje. Dále se zvyšuje příspěvek podle § 78, odst. 3, a to z 2000,- na 2700,- korun. Tento příspěvek je určen na zvýšené výdaje v souvislosti se zaměstnávání více než 50 % osob se zdravotním postižením. Vzhledem k tomu, že tyto příspěvky jsou nárokovány vždy za čtvrtletí, znamená to, že zaměstnavatelé zaměstnávající více než 50 % OZP je mohou nárokovat již od 1. 1. 2016.

Přeji Vám všechno dobré.

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rakousko2011-13
edf-tour-2010-bielsk...
IMG_0957
62_vylet_2809-1406
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.