Cvičení s Jaroslavem Wojnarem * Projekt Podané ruce 2019 * Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Mirek opět vystavuje

Mirek opět vystavuje

J iž počátkem měsíce března se příjmové oddělení nemocnice Podlesí a.s. stalo, kromě jiného, místem k zastavení a prohlídce výtvarných prací talentovaného klienta stacionáře Radost, pana Miroslava Konderly, s jehož tvorbou se mohli obyvatelé Třince seznámit již dříve v rámci jeho výstavky v městské knihovně.
Díky své zálibě v automobilech i jiných dopravních prostředcích, které ztvárňuje ve 3D podobě s minimalistickým pozadím, zaujal Mirek již nejednoho obdivovatele z řad zainteresovaných i široké veřejnosti. Také prostory recepce ožily obrázky hradů a zámků, které mladý umělec vyobrazuje se všemi náležitými detaily. Celá akce je realizována z iniciativy a spolupráce Evropského spolku pro OZP Třinec a nemocnice Podlesí a.s, která poskytla výstavní plochy a prostory a svou vstřícností tak podpořila i realizaci projektu „Podané ruce“, jehož je Evropský spolek pro OZP autorem, za finanční spoluúčasti Krajského úřadu MS kraje. Výstavka potrvá až do konce roku a vystavovaná dílka budou i průběžně obměňována, neboť autorova tvorba obsahuje mnoho zajímavých obrázků, které jistě stojí za zhlédnutí. 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

luhacovice-09
edf-tour-2010-bielsk...
p1140733
08_prijezd_2509-0731
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.