Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Senát neschválil náš zákon - zrušení soudního přezkumu (NRZP)

Senát neschválil náš zákon - zrušení soudního přezkumu (NRZP)

V ážení přátelé, Senát projednával návrh novely zákona č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením a o změně souvisejících zákonů.

Tento zákon již projednala Poslanecká sněmovna a hned v prvním čtení jej schválila. Jedná se o novelu, kterou na náš podnět podal místopředseda Poslanecké sněmovny pan Jan Bartošek. Jejím cílem je zrušit soudní přezkum při nákupu motorového vozidla z příspěvku na nákup motorového vozidla. O tomto návrhu jsme již několikrát informovali. Bohužel, senátoři návrh zákona neschválili a vrátili jej s pozměňovacím návrhem paní senátorky Dagmar Terelmešové. Z návrhu zákona navrhuje vypustit novelu občanského zákoníku a zároveň mění dobu účinnosti. Snažili jsme se vysvětlit, že tyto změny není potřeba dělat, ale Senát byl jiného názoru.

Teď je situace taková, že návrh zákona se opět vrací do Poslanecké sněmovny, která o něm bude hlasovat na své další schůzi. To znamená až někdy v dubnu letošního roku. Je to škoda. Chtěli jsme tento problém vyřešit co nejrychleji a nepředpokládali jsme, že Senát novelu zákona vrátí Poslanecké sněmovně. Vzhledem k této komplikaci se účinnost zákona odkládá. Zbývá nám jen doufat, že Poslanecká sněmovna schválí návrh zákona v senátní verzi, a že tím bude ukončen legislativní proces a bude se již čekat pouze na podpis prezidenta republiky a vydání zákona ve Sbírce zákonů.

Přeji Vám všechno dobré.

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

edf-tour-2010-bielsk...
okolo-msk2011-301
img_3743
IMG_5430
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.