Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Zvýšení částek pro zaměstnavatele OZP (NRZP)

Zvýšení částek pro zaměstnavatele OZP (NRZP)

V ážení přátelé, Senát v minulém týdnu schválil novelu zákona č. 309/2006 Sb., kterým se upravují další podmínky bezpečnosti a ochrany zdraví při práci v pracovně právních vztazích, senátní tisk č. 191. Tato novela zákona mimo jiné také obsahovala změnu zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti. Novela zákona o zaměstnanosti mimo jiné také obsahovala změnu příspěvku na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením na chráněném pracovním místě, a to v souvislosti se zvýšením minimální mzdy od 1. 1. 2016 u příjemců invalidních důchodů.

Minimální mzda činí u příjemců invalidních důchodů 9300,- korun měsíčně. Zaměstnavatelé OZP i NRZP ČR usilovali o to, aby od stejného data došlo k navýšení příspěvku pro zaměstnavatele, kteří zaměstnávají více než 50 % OZP. Senát schválil novelu, která již předtím byla schválena Poslaneckou sněmovnou. Zákon stanoví, že za první čtvrtletí roku 2016 se navyšují částky podle § 78, odst. 2, zákona o zaměstnanosti, a to z 8000,- korun měsíčně na částku 8800,- korun měsíčně. Dále se navyšuje částka podle § 78, odst. 3 zákona o zaměstnanosti z 2000,- korun na 2700,- korun. V praxi to znamená, že se zvyšuje částka určená na mzdové vyrovnání produktivity práce o 800,- korun měsíčně. Dále se zvyšuje částka na zvýšené režijní výdaje z důvodu zaměstnávání OZP o 700,- korun měsíčně.

Zákon nyní musí podepsat pan prezident a musí vyjít ve Sbírce zákonů. Vše by se mělo stihnout tak, aby zákon vyšel ve Sbírce zákonů do 31. 3. 2016 a zaměstnavatelé tak mohli uplatnit zvýšené částky od 1. 1. 2016. Vzhledem k tomu, že pan prezident má lhůtu na podepsání zákona 15 dní, domnívám se, že nic již nestojí v cestě tomu, aby tento zákon platil včas.

Přeji všechno dobré.

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rakousko2011-03
okolo-msk2011-601
v-dolina2010-03
m-r-polsko2011-06
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.