Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Brožura Nevidomí rodiče a jejich zkušenosti (SONS)

Brožura Nevidomí rodiče a jejich zkušenosti (SONS)

V závěru loňského roku vydal Okamžik z. s. brožuru: Nevidomí rodiče a jejich zkušenosti (text brožury: Kateřina Kavalírová, Vít Liška a Jana Vondráčková, fotografie: Eliška Rafajová).

Brožura se věnuje období rozhodování o rodičovství, těhotenství, narození dítěte a období péče o kojence a batole. Jednotlivé kapitoly jsou doplněny zkušenostmi samotných nevidomých rodičů. Obsahuje také čtyři rozhovory s nevidomými rodiči, jejichž každodenní život je zachycen také na fotografiích. Pro zvýšení praktické hodnoty je brožura doplněna tipy a doporučeními pro zdravotníky i samotné nevidomé rodiče, náměty k zamyšlení pro vidící čtenáře a malým slovníčkem použitých pojmů.

Vydání této již 57. publikace Okamžiku finančně podpořilo Ministerstvo zdravotnictví ČR, Nadační fond Českého rozhlasu ze sbírky Světluška a RWE Česká republika a. s.

Brožura je k dispozici ve formátu PDF včetně fotografií na našich webových stránkách:
http://www.okamzik.cz/main/okamzik/Publikace/Nevidomi_rodice.html

Zájemci o tištěnou verzi si ji mohou po domluvě na telefonním čísle 233 371 277 vyzvednout na pracovišti Okamžiku.

Rozšířené verze anketních odpovědí osob se zrakovým postižením přispívajících do této publikace svými zkušenostmi jsou umístěny na www.nevidomimezinami.cz

Za Okamžik
Mgr. Vít Liška
Poradenské centrum


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

okolo-msk2011-602
22-opava-jakartovice
okolo-msk2011-108
img_3667
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.