Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články TZ ČD + valorizace PnP (NRZP)

TZ ČD + valorizace PnP (NRZP)

V ážení přátelé, v příloze Vám posílám tiskovou zprávu Českých drah, které informují o tom, že ČD dokončily úpravu všech 64 speciálních bezbariérových vozů pro rychlíkové spoje. Iniciátorem těchto úprav byla Národní rada osob se zdravotním postižením ČR.

Jednání o úpravě těchto vozů jsme zahájili více jak před rokem. Při kontrole těchto vozů jsme zjistili, že je možné provést úpravy, které usnadní nástup především osobám na elektrických vozících. ČD nám v této věci vyšly velmi vstříc a splnily svůj slib, že vozy před dodáním do provozu budou ještě upraveny podle našich návrhů. Myslím si, že je to dobrá zpráva pro všechny, kteří tyto bezbariérové vozy potřebují.

Vážení přátelé, včera Poslanecká sněmovna hlasovala o návrhu státního rozpočtu na rok 2016. Schválila také pozměňovací návrh, který podal místopředseda sněmovny pan Jan Bartošek. Navrhl zvýšit položku na příspěvek na péči o 520 miliónů Kč, aby mohlo dojít k jeho valorizaci. Tím, že Poslanecká sněmovna tento návrh schválila, nebráni nic již tomu, aby příspěvek na péči byl od 1. 7. 2016 zvýšen. Teď se bude už jenom jednat o tom, jak velké toto zvýšení bude. Jsou dva návrhy, a to zvýšení příspěvku na péči od 1. 7. 2016 o 10 % nebo zvýšení příspěvku od 1. 7. 2016 o 5 % a od 1. 1. 2017 o dalších 5 %. Samozřejmě, že usilujeme o první variantu. Vláda by o variantě řešení měla rozhodnout ještě v letošním roce, a po té by měl jít návrh zákona ke schválení do Poslanecké sněmovny.

Přeji Vám všechno dobré.

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

okolo-msk2011-202
konf-bez-barier09
luhacovice-19
08_prijezd_2509-0731
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.