Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Příspěvek na zaměstnávání OZP (NRZP)

Příspěvek na zaměstnávání OZP (NRZP)

V ážení přátelé, 25. listopadu 2015 Poslanecká sněmovna projednávala návrh zákona, kterým se mění zákon č. 309/2006 Sb., upravující další požadavky a ochrany zdraví při práci.

K tomuto návrhu zákona načetl pan poslanec Roman Sklenák novelu zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti. Navrhl zvýšit podporu pro zaměstnavatele, zaměstnávající více než 50 % osob se zdravotním postižením. Toto zvýšení by mělo být uplatnitelné již za I. čtvrtletí 2016. Pan poslanec Sklenák navrhl zvýšit částku podle § 78, odst. 2. zákona o zaměstnanosti z 8000 Kč na 8800 Kč. Tato změna přímo reaguje na zvýšení minimální mzdy u příjemců invalidních důchodů, která se zvyšuje z 8000 Kč na 9300 Kč. Dále pan poslanec navrhl zvýšení částky podle § 78, odst. 3 z 2000 Kč na 2700 Kč. Jedná se o tzv. provozní příspěvek, který má za cíl kompenzovat uvedenou spoluúčast na růstu minimální mzdy prostřednictvím úspory provozních nákladů a jednak motivovat zaměstnavatele k zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Pokud bude pozměňovací návrh pana poslance R. Sklenáka přijat, lze s jistotou říci, že návrh zákona bude platit tak, aby příspěvky pro zaměstnavatele zaměstnávající více než 50 % OZP mohly být zvýšeny již za I. čtvrtletí příštího roku. Pro ty, kteří potřebují znát přesné znění pozměňovacího návrhu, jej posílám v příloze.

Přeji Vám všechno dobré.

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

luhacovice-20
P6265906
okolo-msk2011-205
v-dolina2011-23
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.